در دیدار امیرعبداللهیان و عمران خان چه گذشت؟

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه که جهت شرکت در نشست فوق العاده وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی در اسلام آباد به سر می برد پیش از ظهر امروز با عمران خان نخست وزیر پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، در این دیدار وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تبریک برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پاکستان، با تاکید بر ضرورت همکاری تمام کشورهای اسلامی در رساندن سریع کمک های بشردوستانه به افغانستان تاکید کرد.

امیر عبداللهیان افزود، جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به موضوعات سیاسی در افغانستان از ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان حمایت کرده و در این ارتباط ضمن باز نگهداشتن مرزهای خود آماده همه گونه همکاری با تمام کشور ها برای رساندن کمک ها به مردم افغانستان است.

وزیر خارجه کشورمان تنها راه حل صلح و ثبات نهایی در افغانستان را تشکیل دولت فراگیر با مشارکت همه اقوام دانسته و در این ارتباط بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با همسایگان افغانستان، کشورهای منطقه و سازمان ملل برای تسهیل شکل‌گیری دولتی فراگیر در افغانستان توسط خود افغانها تاکید کرد. 

مسائل دوجانبه ایران و پاکستان خصوصاً موضوع همکاری‌های مرزی بخش دیگری از مطالب مطروحه توسط وزیر امور خارجه کشورمان بود.

عمران خان نخست وزیر پاکستان نیز در این دیدار ضمن با اهمیت دانستن نقش جمهوری اسلامی در منطقه و برقراری صلح و ثبات در افغانستان، از موضوع تشکیل دولت فراگیر در افغانستان حمایت کرد و بر ضرورت کمک به مردم افغانستان در شرایط حاضر خصوصاً با توجه به رسیدن زمستان و نبود سوخت و مواد غذایی تاکید کرد.
 
عمران‌خان با توجه به ضرورت گسترش روابط دوجانبه بین دو کشور ضمن مرور زمینه های مختلف همکاری های دو کشور،  همکاری های مرزی خصوصاً تجارت مرزی و تشکیل توسعه بازارچه های مرزی را مورد تاکید قرار داد.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1584296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =