دیدار معاون رئیس جمهور ترکمنستان با امیرعبداللهیان

سردار بردی محمداف معاون رئیس جمهور ترکمنستان که به عنوان نماینده ویژه در راس هیئت مقدماتی دیدار آتی رئیس جمهور این کشور به تهران سفر کرده است، شامگاه امروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش خبرآنلاین، در این دیدار طرفین در خصوص همکاری های مشترک در حوزه های اقتصادی، تجاری، انرژی، حمل و نقل و ترانزیت گفت‌وگو و تبادل نظر کردند. 

همچنین با توجه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور ترکمنستان به جمهوری اسلامی ایران، در این ملاقات در خصوص اسنادی که قرار است در جریان این سفر به امضای طرفین برسد رایزنی و تبادل نظر گردید.

مسائل منطقه‌ای از جمله اوضاع جاری در افغانستان از جمله دیگر محورهای گفتگو بین وزیر امور خارجه کشورمان و معاون رئیس جمهور ترکمنستان بود که در این راستا طرفین بر تشکیل دولت فراگیر در افغانستان تاکید نمودند.

معاون رئیس جمهور ترکمنستان در این دیدار بر اهمیت روابط دو جانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید نموده و نقش کمیسیون مشترک اقتصادی در توسعه روابط فیمابین را مهم ارزیابی کرد.

سردار بردی محمداف همچنین تاکید نمود که ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای همکاری دو کشور در بخش‌های حمل و نقل، خدمات فنی و مهندسی، برق، نفت و گاز وجود دارد. 
 
با توجه به اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی میان دو کشور ، طرفین در این دیدار بر اهمیت توسعه مناسبات اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور تاکید نموده و همکاری بین استان‌های کشور را نیز در همین راستا مهم ارزیابی کردند. 

خاطرنشان می سازد در این دیدار رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز حضور داشت که در خصوص همکاری های  دوجانبه و پروژه ها و برنامه های مشترک توضیحاتی ارائه نمود.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1590596

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =