واکنش صدا و سیما به حاشیه‌های کمک شش میلیاردی به برنامه «میدون»

در پی انتقاد از اختصاص حمایت شش میلیارد تومانی به ساخت برنامه «میدون» اداره کل روابط عمومی صدا و سیما جوابیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی صدا و سیما به انتشار خبر و انتقادات در زمینه اختصاص «حمایت شش میلیارد تومانی از یک برنامه تلویزیونی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» با انتشار جوابیه‌ای واکنش نشان داد. 

در متن جوابیه آمده است: «در پی انتقاد به اختصاص حمایت شش میلیارد تومانی به ساخت برنامه «میدون»  محصول شبکه سوم سیما، به استحضار می‌رساند:

برنامه میدون، گامی است در مسیر شناسایی و معرفی صاحبان ایده و نخبگان و کارآفرینان، از این رو طبیعی است که یکی از بازوهای حمایتی این برنامه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محسوب شود. چنان که بسیاری از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و نهادها نیز بنا به ماموریت و موضوع برنامه‌ها،  در برنامه سازی، یاری کننده رسانه ملی هستتند. بنابراین، دریافت کمک یاد شده امری غیر طبیعی و بیرون از حدود فعالیت رسانه ملی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب نمی‌آید.

بدیهی است؛ یکی از وظایف کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقویت اشتغال و کارآفرینی است. در همین مسیر کمک وزارت کار به شبکه سه و برنامه هدف نظر در این شبکه، منطقی، قانونی و در راستای وظیفه ذاتی وزارتخانه است.

مستند قانونی کمک یاد شده، دقیقا بند «چ» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی‌ برنامه‌های توسعه کشور مصوب سوم مهر سال  ۱۳۹۵ هیئت وزیران است.

بند یاد شده؛ تاکید می‌کند که «کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند یک درصد  از اعتبارات هزینه‌ای خود به استثنای فصول (۱و۴و۶) را طی قرارداد مشخص با صدا و سیما صرف تولید برنامه جهت فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی نمایند».

انتظار می‌رود که رسانه‌ها، با اطلاعات و علم نسبت به رویدادها، موضع گیری منصفانه و حرفه‌ای کنند و صرفا با اتکا به شنیده‌ها یا برداشت سلیقه‌ای و شخصی،  موجب اتهام و تشویش اذهان عمومی نشوند.»

۵۸۵۸

کد خبر 1594087

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 12
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  بابا وزیر کار با این پول میتونست شش هزار شغل ایجاد کنه
 • محمد IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  مگر صدا و سیما بودجه ندارد ؟ آقای وزیر با کدام مجوز و پول چه کسی را فضل و بخشش می کند ؟
 • CA ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  این جواب روابط عمومی صدا و سیما بود یا روابط عمومی وزارت تعاون؟ شاید هم روابط عمومی اصولگرایان!
 • IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  مردم را جیگر فرض کردی آقای صدا و سیمما؟
 • ناشناس IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  انشاله گربه ست"هردم از این باغ
 • محمد IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  چرا از جیب بازنشسته ها باید دولت خودش این پول را تهیه کند کار آفرینی که فردا کاسبی راه میاندازد این پول را به بازنشسته ها میدهد یا مثل بقیه اختلاسگرها میکشن بالا چرا هر کاری که میخواهید بکنید دست توی جیب مردم میکنید
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  خوب بیانیه ات تموم شد؟ اون چه برنامه ایه که 6 میلیارد تومان هزینه داره مگه قراره برن مریخ تصویربرداری کنن
 • FR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  اقدام وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نادرست بوده ، و بیخود به دنبال ماستمالی کردن نباشید !
 • US ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  0 0
  در زبان انگلیسی تلفظ مقبول زبان یا received pronunciation تلفظ و نوشتار آکسفورد است حالا در زبان فارسی تلفظ و نوشتار مقبول باید از صدا و سیما باشد و نه چاله میدونی که شما تلویزیونیها تلفظ می کنید. نوشتار فارسی، میدان است نه میدون. بله خواهید گفت که در محاوره اینگونه است ولی شما اینگونه آنرا پاس میدارید که بودجه و پول بازنشستگان فلک زده را به آقایان دوستانتان هدیه می دهید؟
 • حسین اعظامی رازلیق IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۹
  1 0
  صدا و سیما پخش پیام بازرگانی اش کلی در آمد دارد چرا باید از تامین اجتماعی پول بگیرد چونکه تامین اجتماعی بی صاحب است
 • دوستدار وطن IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
  0 0
  خدا از صاحبان رسانه هایی که همش شایعه پراکنی می کنند نگذره
 • غلام احمد غفاری IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰
  0 0
  واقعا ظلم است بسیار ی به نان شب محتاجن به علت فقر در تهیه جهیزیه دختران خود شرمنده لا اقل به همه کمک کنید