زیرساخت‌های لازم برای انتقال دام از محله مسکونی ایجاد شود

رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: در ابتدا باید زیرساخت‌های لازم ایجاد و مکانی مشخص تا دامداران دام‌های خود را از محله مسکونی منتقل کنند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، محمدرضا بیاتی در جلسه نگهداری دام‌ها در منطقه مسکونی اظهارداشت: متاسفانه در سطح شهر به ویژه در ناحیه غرب فرهنگ قدیم روستایی وجود دارد و دام‌ها در محله مسکونی نگه‌داری می‌شود که این امر موجب نارضایتی برخی از شهروندان شده است.
وی افزود: نگهداری دام در اشکفتک ۱۷ مورد، چالشتر ۱۵ مورد و مهدیه ۱۳ مورد گزارش شده است که باید برای انتقال دام از مناطق مسکونی در ابتدا زیرساخت‌ها و مکانی پیش‌بینی شود چراکه معیشت برخی از این افراد از طریق دام‌ها است.
رئیس شورای اسلامی شهرکرد بیان کرد: چند سال گذشته مکانی برای دامداران درنظر گرفته شد که به علت مشکلاتی که وجود داشت انتقال دام به این مکان صورت نپذیرفت بنابراین می‌طلبد جهادکشاورزی، منابع طبیعی و دستگاه‌های متولی در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.
بیاتی گفت: اگر مکانی پیش‌بینی نشود و تنها اخطاریه برای دامدار صادر شود قطعا به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.
محمدرضا محمدیان معاون خدمات شهری شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: نگهداری دام در محله مسکونی به ویژه در ناحیه غرب مشکلاتی را برای مدیریت شهری ایجاد کرده است و به تصمیمات اتخاذ شده جامعه عمل پوشانده نشده است.
وی گفت: انتظار داریم جهاد کشاورزی و منابع طبیعی کمک کنند تا جایگاهی را برای دامداران پیش‌بینی و برای انتقال دام اقدامات لازم را انجام دهند.

46

کد خبر 1594113

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =