۳ نفر
۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
اثبات مالکیت ملک در قانون ایران

امور ملکی یکی از رایج ترین و شایع ترین مسائل حقوقی کشور است که حل و فصل آن ها زمان زیادی را از دادگاه های حقوقی گرفته است.

در گذشته به علت جمعیت پایین و وسعت اراضی ، مالکیت ملک ها به گونه ای دیگر بود.به عنوان مثال یک کشاورز می توانست زمینی را یافته و امور زراعی خود را بر روی آن انجام دهد و هیچ گونه مشکلی هم در این زمینه وجود نداشت. مالک باید از طریق این سند اثبات کند که ملک به وی تعلق دارد.اما مواقع بسیاری موضوع به همین سادگی حل و فصل نمی شود و مدعیان زیادی بر سر مالکیت یک ملک با یکدیگر درگیر شوند.

به همین علت امور ملکی محل مناقشات فراوانی هستند و به همین راحتی و سادگی نمی توان از کنار آن ها گذشت.وکلای املاک بهترین گزینه هایی هستند که می توان به هنگام بروز این معضلات به آن ها مراجعه کرد. بهترین وکیل ملکی می تواند در وهله اول موضوع پرونده شما را مشخص کند و پس از آن به سراغ پیگیری آن در دادگاه ها برود.

وکیل متخصص املاک بیش از هر کسی می داند که دعواهای مختلف ملکی را چگونه پیگیری کند. به عنوان مثال تفاوت بسیاری میان دعوای خلع ید ، تخلیه ید  و تصرف عدوانی وجود دارد و شخصی که در امور ملکی مهارتی نداشته باشد می تواند به راحتی این سه را با یکدیگر اشتباه بگیرد .

وکیل متخصص امور ملکی می تواند به نحوی به شما کمک کند تا مورد خاص پرونده خود را به خوبی متوجه شوید و اقدام متقضی را بر اساس نوع پرونده پیش بگیرید.

نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است این است که نوع نوشتن دادخواست های حقوقی نیز بسیار دقیق و پیچیده است.شما باید بدانید که دقیقا در متن خود چه چیزی را بنویسید و درج یک مطلب اشتباه می تواند به این مسئله منجر شود که دادخواست شما پذیرفته نشود.

وکیل امور ملکی تنها شخصی است که می تواند به درستی این گونه دادخواست ها را تنظیم و به دادگاه های مربوطه ارائه کند.

بهترین وکیل ملکی تهران

بهترین وکیل ملکی تهران را می توانید به راحتی از شهرت وی بشناسید. وکلای بسیاری وجود دارند که امور و دعاوی ملکی را پیگیری می کنند اما تنها گروهی از وکلا هستند که می توانند موضوع خاص پرونده شما را درک کنند.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ وکیلی نمی تواند در تمام زمینه های حقوقی خبره و ماهر باشد و اکثریت آن ها ترجیح می دهند که تنها در یک موضوع مهارت های لازم را کسب کنند.به همین علت توصیه ما به شما این است که حتما به سراغ وکیلی بروید که در امور ملکی متخصص و دوره دیده باشد.

مشاوره حقوقی املاک رایگان

گروه وکلای آریا دادیار مجموعه ای است که سال هاست در زمینه کلیه دعاوی حقوقی از جمله دعاوی املاک،مالی و ثبت شرکت ها فعالیت می کند.از نکات مثبتی که در این مجموعه انجام می شود این است که شما عزیزان می توانید به صورت تلفنی مشاوره حقوقی رایگان دریافت کنید.

در این مجموعه به کلیه دعاوی حقوق از جمله :

  • خلع ید
  • تخلیه ید
  • تصرف عدوانی
  • الزام به تنظیم سند
  • قراردادهای املاک

وکیل املاک شخصی است که می تواند در زمینه های مختلفی که املاک به حقوق مرتبط می شوند، به شما کمک کند.بهترین وکیل ملکی می تواند ، شما را برای بستن یک قرارداد خرید یا فروش آماده کند.می تواند در تنظیم یک سند رسمی برای یک ملک شما را راهنمایی کند.

وکیل املاک حتی می تواند بدون این که به هنگام بستن قراردادهای ملکی حضور داشته باشد ، مشاوره حقوقی به شما ارائه کند.این روز ها به یمن وجود اینترنت و فضای مجازی می توانید به راحتی به بهترین وکلای تهران دسترسی داشته باشید و از آن مشاوره حقوقی تلفنی درخواست کنید.

وکیل متخصص امور ملکی

یکی دیگر از اموری که وکیل متخصص امور ملکی در آن مهارت دارد این است که به شما کمک خواهد کرد متوجه شوید که مشکل حقوقی شما دقیقا به کدام مبحث حقوقی بازمی گردد.به عنوان مثال ،افراد بسیاری هستند که تفاوت حکم تخلیه و خلع ید را نمی دانند و تصور می کنند که هر دو این یکی است در حالی که شرایط و معانی آن ها اصولا با یکدیگر متفاوت است و تنها یک وکیل املاک می تواند برایتان روشن کند که فرق میان این دو چیست.

بهترین وکیل ملکی تهران

برخی مواقع پیش می آید که یک ملک چندین مالک دارد و اصولا مشاعی است اما حدود سهم هر یک از مالکین مشخص نیست.حال یکی از مالکین تصمیم به فروش سهم خود دارد.مشکلی که با آن مواجه می شود این خواهد بود که در ابتدا باید این ملک مشاعی تقسیم بندی شود.

گاهی مالکین بر سر متراژ سهم خود و هم چنین موقعیت سهم از ملک مشاعی به توافق می رسند و تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که برای تنظیم سند جداگانه و مشخص شدن تقسیم بندی به یک دفترخانه مراجعه کنند.

اما برخی مواقع مالکین نمی توانند بر سر این موضوعات به تفاهم برسند و به همین خاطر هر کدام از مالکین باید به صورت جداگانه اقدام به فروش ملک مشاعی نمایند.در این هنگام است که توصیه می شود از مشاوره های بهترین وکیل ملکی تهران بهره مند شوید.

وکیل متخصص ملکی

همان طور که پیش تر عنوان کردیم بسیاری مواقع پیش می آید که افراد دعوای خلع ید و تخلیه و یا تصرف عدوانی را اشتباه می گیرند و شرایط هر یک از آن ها را نمی دانند.در ادامه تصمیم داریم به این نکته بپردازیم که شرایط ملک شما به کدام از این دعواها مربوط می شود

برخی مواقع پیش می آید که شما ملک خود را بدون این که قرارداد اجاره ای تنظیم کرده باشید ،در اختیار یکی از دوستان و آشنایان خود قرار می دهید . اما پس از گذشت مدتی و هنگامی که درخواست رجوع ملک خود را دارید ، متصرف از بازگرداندن آن امتناع می کند. در این هنگام می توانید دعوای خلع ید را پیش بکشید و از وکیل متخصص ملکی بخواهید که به این پرونده رسیدگی نماید.مهم ترین نکته ای که در دعوای خلع ید به وجود می آید این است که شما بتوانید مالکیت خود را به اثبات برسانید.

اما در صورتی که قرارداد اجاره ای تنظیم شده باشد و به هر علتی مستاجر از تخلیه ملک خودداری ورزد می توانید دعوای تخلیه ید مطرح کنید.

دعوای تصرف عدوانی نیز به این معنی است که فردی بدون اجازه صاحب ملک اقدام به تصرف ملکی کرده باشد و اصولا این تصرف غصبی بوده باشد. در این هنگام می توان دعوای تصرف عدوانی را بر  علیه وی مطرح کرد.

وکیل برای خرید ملک

شاید به نظر شما بیهوده باشد اما توصیه اکید گروه وکلای آریا دادیار به شما این است که به هنگام خرید یک ملک حتما با یک وکیل برای خرید ملک ، مشورت کنید. قراردادهای خرید و فروشی که امضا می شود ، بسیار حساس و دقیق باید نوشته شوند و به همین علت حضور یک وکیل املاک می تواند برگ برنده ای برای شما باشد.

کد خبر 1595432

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =