ضرورت ایجاد پارکینگ های طبقاتی در شهرکرد

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری بر ایجاد پارکینگ های طبقاتی در شهرکرد تاکیدکرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، نشستی با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری، شهردار شهرکرد، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرکرد، مدیران شهرداری  در استانداری برگزار شد.

حیدری سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری در این نشست با بیان اینکه اعتبارات کشوری و دولتی محدود است، گفت: باید بهترین استفاده ممکن از این اعتبارات شود.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی به منظور پیشبرد اهداف سازمان خود و توسعه و عمران استان را به عنوان نماینده استان در  کارگروه ها و جلسات مهم حضور فعال داشته باشند.

حیدری با بیان اینکه یکی از اولویت کاری استانداری برنامه های سازمان همیاری است، اضافه کرد: سازمان های همیاری ها می توانند به ایجاد درآمدهای پایدار شهرداری ها کمک کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: کمبود پارکینگ در شهرکرد معضل بسیار بزرگی است که این عامل باعث می‌شود میزان ترافیک‌ها در سطح‌ شهر به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

وی با اعلام آمادگی حمایت های همه جانبه درخصوص ایجاد پارکینگ در سطح شهر گفت: شهرداری ساخت پارکینگ‌های طبقاتی را در اولویت کار قرار دهد و تخفیف در پروانه ساخت لحاظ گردد تا مشکلات شهروندان در هسته مرکزی شهر رفع شود.

حیدری افزود: ساماندهی و حذف سرعت گیرهای غیراستاندارد در سطح شهر به منظور روان سازی جریان ترافیک و جلوگیری از وقوع تصادفات و به حداقل رساندن خسارات ناشی از آن در مناطق مسکونی و شهری در دستور کار شهرداری شهرکرد قرار گیرد.


محمدرضا بیاتی رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه این نشست گفت: سازمان همیاری با مجموعه مدیریت شهری همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: اولویت مهم دوره ششم شورای اسلامی شهر برنامه محوری و فاصله از روزمرگی است.

بیاتی اضافه کرد: طرح جامع ترافیک، طرح جامع شهری و برنامه عملیاتی راهبردی در حال پیگیری است تا پایان امسال این طرح‌ها به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: راه و شهرسازی درخصوص خدمت رسانی در منظریه، جنوب و غرب شهرکرد باید تعامل بیشتری با مجموعه مدیریت شهری داشته باشند.

بیاتی با بیان اینکه انجمن شورایاران تشکیل شد تا مشکلات محلات و مردم رصد و رفع شود، اظهار داشت: شورایاران می‌توانند مشکلاتی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، درمانی و... را که برای خودشان قابل حل نیست به شورا ارجاع داده تا از طریق شورا پیگیری و رفع شود.

وی ادامه داد: تکمیل برج دوقلو، پیگیری کمربندی جنوب، ایجاد تقاطع‌های غیرهمسطح، احداث پارکینگ در سطح شهر، ازجمله مواردی است که تاکنون توسط شورا و شهرداری پیگیری شده است.

محمدتقی جاپلقی شهردار شهرکرد نیز در این نشست گفت: مردم باید رفتار ما را ملموس ببینند و حضور ما را در عرصه های تخصصی و مدیریتی احساس کنند.

وی افزود: باید برای خدمت به مردم و حل مشکلات استان گام‌های موثری برداشته شود و بهتر از گذشته بتوانیم کار کنیم.

شهردار شهرکرد اضافه کرد: با روحیه جهادی مسئولین استانداری این امر تحقق می یابد و محرومیت را از استان چهارمحال و بختیاری که شایسته این صفت نیست، پاک کنیم.

وی اظهار داشت: باید در راستای حرکت استان در توسعه شتابان قدم برداریم زیرا استان ما از نظر موقعیت در سطح کشور در همه زمینه ها بی نظیر است و دارای پتانسیلهای خوبی در تمام زمینه های توسعه است.

۴۶

کد خبر 1596839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =