۱ نفر
۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
تامین امنیت تئاترشهر پس از قمه‌کشی

ایسنا نوشت: قمه‌کشی اخیری که در فضای بیرونی مجموعه تئاترشهر رخ داد، اداره کل هنرهای نمایشی را بر آن داشت برای تامین امنیت این مجموعه در طول برگزاری جشنواره تئاتر فجر، همکاری تنگاتنگی با نیروی انتظامی انجام دهد.

مجموعه تئاتر شهر مدت‌هاست با انواع و اقسام اتفاقات ناخوشایند رو به رو بوده است؛ از سرقت کاشی‌کاری‌ها و مجسمه‌هایش تا خفت‌گیری و درگیری اراذل و اوباش و به تازگی هم یک قمه‌کشی خونین آن هم همزمان با روز تولدش.

اما حالا مدیر کل هنرهای نمایشی در گفتگویی خبر می‌دهد که برای تامین امنیت مراجعان این مجموعه همزمان با جشنواره تئاتر فجر همکاری تنگاتنگی با نیروی انتظامی صورت خواهد گرفت.

قادر آشنا درباره تامین امنیت مجموعه تئاتر شهر در ایام غیر از جشنواره هم می‌گوید: تا زمانی که برای این مجموعه منحصر به فرد حریمی مشخص نکنیم، همواره این مشکلات وجود دارد.

او ادامه می‌دهد: وزارت ارشاد نه اجازه دارد کسانی را به عنوان نگهبان تئاتر شهر به کار بگیرد و نه این نیروها را در اختیار دارد. نیروی انتظامی هم نیروهای محدودی دارد. بنابراین بهترین راه همان تعیین حریم است و خوشبختانه شواری شهر فعلی هم با این موضوع همراه هستند.   

او با اشاره به اینکه طرح تعیین حریم مجموعه تئاتر شهر دیروز، یکشنبه ۱۰ بهمن ماه به شورای شهر ارایه شده است، می‌افزاید: ما این طرح را تقدیم کرده‌ایم ولی حرف اول و آخر را شهرداری می‌زند. با این همه امیدواریم تا پایان سال بودجه تعیین حریم تامین شود و از ابتدای سال آینده وارد مراحل اجرایی بشویم تا فضای پیرامون تئاتر شهر شبیه دیگر مکان‌های فرهنگی هنری‌مان بشود.

آشنا درباره برطرف کردن نابسامانی‌های درون این مجموعه که نیازی هم به رایزینی با نهادهای خارج از وزارت ارشاد ندارد، نیز می‌گوید: قطعا سفارش خواهیم کرد که مشکلات داخل مجموعه برطرف شود.  

مدیر کل هنرهای نمایشی درباره احتمال تغییراتی در برگزاری افتتاحیه چهلمین جشنواره تئاتر فجر به دلیل گسترش سویه امیکرون کرونا توضیح می‌دهد: با توجه به اینکه افتتاحیه در فضای باز برگزار می‌شود و با در نظر گرفتن اینکه همه پروتکل‌ها را به طور کامل رعایت خواهیم کرد، مشکلی نخواهیم داشت و طبق برنامه‌ریزی انجام شده، افتتاحیه در یزد برگزار خواهد شد.

۵۸۵۸

کد خبر 1598075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =