فارس نوشت:

مدیرکل اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ابلاغ احکام اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب گفت: این ابلاغ‌ها هنوز به دست وزارتخانه نرسیده است، اما به محض اینکه این ابلاغیه به وزارتخانه برسد این اعضاء به جلسات دعوت شده و مسائل مختلف نشر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

محمد الهیاری مدیر کل اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب در حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و رئیس جمهور اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب در حوزه کودکان را تصویب و ابلاغ کردند.

وی همچین خاطرنشان کرد: این ابلاغ‌ها هنوز به دست وزارتخانه نرسیده است، اما به محض اینکه این ابلاغیه به وزارتخانه برسد این اعضاء به جلسات دعوت شده و در مورد مسائل مختلف نشر کتاب‌های کودک و نوجوان هم نقاط ضعف و قوت، سیاست‌گذاری نشر کتاب در حوزه کودک و نوجوان و قوانین و دستور‌العمل‌های موجود در حقیقت مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: امید آن است که با کمک و راهنمایی که اعضاء هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب در حوزه کودک و نوجوان دارند؛ روند محتوایی کتاب‌های کودک و نوجوان بهتر شده و سیاست‌گذاری‌ها به سمت سوق یابد که آثار تألیفی در حوزه کودک و نوجوان غلبه یابد.

الهیاری در ادامه اظهار داشت: در زمینه تصویرسازی و تصویرگری کودک و نوجوان تطابق با آموزه‌های اسلامی وجود داشته باشد و همزمان دارای جذابیت‌های لازم هم باشد.

وی تصریح کرد: طبیعی است که اگر در حوزه بزرگسال هم اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب احکامشان ابلاغ شود، جلسات اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب در حوزه بزرگسال نیز منظم تشکیل خواهد شد.

الهیاری گفت: در حال حاضر از سرگروه‌های تخصصی خود در گروه‌های موضوعی مختلف نظارت بر چاپ کتاب‌ها دارند درخواست کردیم که مسائل مختلف حوزه خود را به حوزه‌های موضوعی دسته‌بندی کرده و پس از تشکیل هیئت نظارت در جلسات، مسایل را با اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب مطرح کنیم.

مدیر کل اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: در برخی موارد به صورت موضوعی و در برخی موارد به صورت مصداقی نیاز است که از اعضاء هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب کمک و راهنمایی و مشورت بگیریم طبیعی است که با کمکی که اعضای هیئت نظارت بر ضوابط نشر کتاب به جهت تخصص و سابقه دارند، امید هست که روند صدور مجوز برای کتاب از گذشته بهتر و سهولت یابد.

6060

کد خبر 159932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =