۰ نفر
۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
جمعه قبل، آلوده‌ترین روز هفته تهران

کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بررسی وضعیت روزهای آلوده پایتخت در هفته گذشته گفت: جمعه (۱۵ بهمن ماه) آلوده ‌ترین روز هفته قبل بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، نتایج بررسی آلاینده‌های شهر تهران از سوی شرکت کنترل کیفیت هوا در هفته دوم بهمن‌ماه بر اساس آلاینده PM۲.۵ به عنوان آلاینده شاخص، حاکی است که کیفیت هوا در سه روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و چهار روز در وضعیت قابل قبول قرار داشت که نسبت به هفته اول بهمن‌ماه با پنج روز آلوده شرایط مطلوب‌تر بود. 

سولماز احدی - کارشناس واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران- با اعلام این موضوع گفت: وضعیت آلودگی هوای پایتخت در هفته گذشته بسیار متأثر از شرایط هواشناسی قرار داشت و در برخی ساعات چهار روز نخست هفته، رشد نسبی ناپایداری جوی و سرعت باد و در روز سه‌شنبه (۱۲ بهمن) رگبار پراکنده سبب محدودیت افزایش غلظت آلاینده‌ها را شد. 

وی با اشاره به اینکه در سه روز پایانی هفته به دلیل حاکمیت جو آرام و پایدار و کاهش سرعت باد شرایط نامطلوب در تهران حاکم شد، اظهار کرد: بیشترین شاخص آلودگی هوای هفته گذشته با عدد ۱۳۸ مربوط به روز جمعه (۱۵ بهمن) بود که به علت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون رخ داد. 

 شاخص کیفیت هوای ساعت ۱۲ ظهر امروز با عدد ۴۴ در شرایط پاک قرار داشت.

بیشتر بخوانید:

تصویری باورنکردنی از آلودگی تهران از فراز قله‌ لتمال در غرب تهران

هوای تهران آلوده است

47231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1600006

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =