۱۸ شهر اصفهان در وضعیت قرمز کرونایی/۲۰۹ بیمار جدید شناسایی شدند

شیوع کرونا در استان اصفهان گرچه روند رو به کاهش دارد و شهرهای با وضعیت قرمز از ۲۱ شهر به ۱۸ شهرستان کاهش یافته اما در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ بیمار فوتی کرونا در استان ثبت شده است که همچنان آمار بالایی است.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، روند شیوع  بیماری کرونا در استان اصفهان رو به ثبات است به گونه‌ای که تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونا نسبت به یک هفته اخیر کاهش یافته و دو شهر نیز در وضعیت زرد کرونایی ثبت شده است.

همچنین شهرستان‌های اصفهان، بویین میاندشت، تیران و کرون، چادگان، سمیرم، گلپایگان، لنجان، نطنز، اردستان، فریدن، فریدونشهر، خمینی‌شهر، خوانسار، شهرضا، فلاورجان، نجف آباد، مبارکه و نائین از امروز در وضعیت قرمز و بسیار پرخطر کرونا ثبت شده است.

شهرستان‌های شاهین شهر و میمه، اردستان، خور و بیابانک، گلپایگان، خوانسار و کاشان در وضعیت نارنجی کرونا هستند و آران و بیدگل و برخوار نیز در وضعیت زرد کرونا ثبت شده است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از روز جمعه ششم اسفند ماه تا امروز هفتم اسفند ماه تعداد ۵۸۰ بیمار مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۲۰۹ بیمار مبتلا به کرون در اصفهان شناسایی شده است و در این بازه زمانی ۱۶۱ نفر در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

در حال حاضر نیز یک هزار و ۱۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که ۱۸۹ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.

همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۱۵۷ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

کل موارد فوت شده ناشی از کرونا اعم از فوت قطعی و مشکوک به این بیماری طی ۳۲ ساعت اخیر ۳۲ نفر بوده که ۲۹ نفر مبتلای قطعی و سه نفر مبتلای مشکوک بوده‌اند.

همچنین طبق اعلام این نهاد از ابتدای پاندمی کرونا تاکنون یک میلیون و ۴۰۲ هزار و ۴۶۹ بیمار قطعی و مشکوک کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۷۵ هزار و ۷۷۴ نفر بیمار قطعی مبتلا به کرونا بوده‌اند.

از ابتدای آغاز این پاندمی ۱۷ هزار و ۷۶۶ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جان خود را از دست دادند که ۱۱ هزار و ۳۲۴ نفر فوتی قطعی و ۶ هزار و ۴۹۶ نفر فوتی مشکوک به کرونا بوده‌اند.

۱۳۳ هزار و ۴۱۰ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

48

کد خبر 1607190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =