اسامی سه​نفر از منتخبین جامعتین برای تصمیم گیری در انتخابات آینده مشخص شد.

به گزارش خبرآنلاین، قرار بر این بود که تا پایان این هفته جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نمایندگانشان برای پیوستن به کمیته سه​نفره جهت تصمیم​گیری برای اجماع اصولگرایان در انتخابات آتی را معرفی کنند.

اگرچه اسامی​ای چون سید احمد خاتمی، عباس کعبی، احمد سالک و ...به عنوان نمایندگان جامعتین در اخبار رسانه​های مختلف قید شده بود اما نتیجه نهایی چیزی جز این است.

حجت​الاسلام غلامرضا مصباحی​مقدم عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت​وگو با خبرآنلاین، با بیان اینکه هنوز هر چهار نفر نماینده جامعتین مشخص نشده​اند، از معرفی قطعی محمدحسن ابوترابی​فرد و سیدرضا تقوی از سوی جامعه روحانیت مبارز خبر داد.

به گفته وی، حضور محمودرضا جمشیدی از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز قطعی است اما نماینده دوم این تشکل هنوز مشخص نیست.

پرویز سروری نماینده تهران نیز در گفت​وگو با خبرآنلاین از دیدار هفته گذشته اعضای جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با برخی اعضای جامعه مدرسین خبر داد و گفت: در این جلسه دریافتیم که جامعه مدرسین قائل به معرفی افراد نیست و دو نفری که به کمیته تصمیم​گیر معرفی می​کنند، نمایندگان جامعه مدرسین نخواهند بود. چرا که تاکید دارند جامعتین به این شکل وارد کارهای اجرایی انتخابات نشود اما به طور فعال کمک می​کنند تا اجماع لازم صورت گرفته و منجر به پیروزی اصولگرایان شود.

البته به گفته وی، آیت​الله یزدی در این جلسه حضور نداشته​اند.

مصباحی مقدم هم در پاسخ به اینکه تصمیم جامعتیندر این زمینه چیست؟، اظهار داشت: در جامعه مدرسین تصمیم بر این بوده است که معرفی افراد منتخب به آیت​الله یزدی موکول شود. بنابراین این افراد نمایندگان آیت​الله یزدی به شمار می​روند نه نمایندگان جامعه مدرسین.  

وی نیز تاکید جامعتین بر عدم ورود به کارهای اجرایی انتخابات را تایید کرد و افزود: البته جامعتین می​کوشد تا چترحمایتی​اش را بر فراز تمامی گروه​های اصولگرا باز کند. این به آن معنی نیست که جامعتین نقشی در انتخابات ندارد، بلکه به منزله آن است که اجماع میان اصولگرایان را دنبال می​کند تا جلوی هرگونه تفرقه​ای را بگیرد و از جایگاه شیخوخیت خود استفاده کند و اصولگرایان را به ائتلاف کلی برساند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز از سه حلقه تصمیم گیر برای انتخابات آینده سخن گفت. نخست حلقه جامعتین، دوم حلقه 7 نفره منتخب آنها (شامل کمیته سه نفره و چهارنفر نمایندگان جامعتین) و سوم حلقه هشت نفره​ای از نمایندگان احزاب و گروه​های اصولگرا (شامل 6 نفر نماینده از سوی اضلاع جبهه متحد اصولگرایان و دو نفر نمایندگان آقایان لاریجانی و قالیباف). دو حلقه اول نقش داوری دارند و در تعیین نامزدها دخالتی نمی​کنند اما اگر اختلافی بوجود آمد، به رفع ان می​پردازند.

گفتنی است، مصباحی​مقدم از کناره گیری ولایتی از حلقه  سه نفره، ابراز بی​اطلاعی کرد.

/2929

کد خبر 160836

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
  1 0
  چراباید رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشورکه باید بیطرف باشد بیاید وبرای لصولگرایان کشور تصمیم بگیرد
 • بدون نام IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۱۳
  0 0
  ابوترابی فرد را دوست دارم. تقوی را دوست ندارم ولی جمشیدی را نمی شناسم.