توضیحات وزیر ارتباطات در خصوص اختلال در تامین پهنای باند بین الملل

وزیر ارتباطات با بیان اینکه از زمان آغاز بحران اوکراین، احتمال اختلال در تامین پهنای باند بین الملل از مسیر این کشور را پیش بینی کرده بودیم، از برنامه ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی از برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین در پی قطع حدود‬ ۴۰۰‬ گیگ ظرفیت اینترنت بین‌الملل در پی جنگ اوکراین خبر داد.
عصر دیروز مهدی سالم، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ‎بنا به اعلام مرکز عملیات شبکه، ۴۰۰ گیگ ظرفیت که از طریق شرکت روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تامین می‌شود، از ساعت ۱۸ امروز ۱۴ اسفند ماه قطع شده است.
او در ادامه تاکید کرد: با توجه به تداوم اختلالات مسیر شبکه از اوکراین، وزارت ارتباطات در حال برقراری لینک‌های جایگزین از طریق سایر مسیرهای بین‌المللی است. 
در‬ همین راستا عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات نیز در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: همان‌طور که همکارانم نیز اطلاع داده‌اند، یکی از مسیرهای تأمین اینترنت بین الملل که از اوکراین عبور می‌کند قطع شده و بخشی از پهنای باند بین الملل کاهش یافته که در ساعت پیک ممکن است منجر به اختلال شود.
وی گفت: این مساله را از زمان آغاز بحران اوکراین پیش‌بینی کرده بودیم و به دلیل زمان بر بودن تأمین ظرفیت جدید، همان موقع به همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند و این موضوع به سرعت در حال انجام است.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: تنوع بخشیدن به منابع و مسیرهای تأمین اینترنت بین الملل و تأمین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این‌چنینی از سیاست‌های دولت مردمی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1609903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =