آخرین تصمیم‌گیری برای مسافران نوروزی؛ آیا نیاز به ثبت اطلاعات خودرو است؟

ایرنا نوشت: فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران گفت:‌ هموطنانی که قصد مسافرت نوروزی دارند، نیازی نیست اطلاعات خودروی خود را در سامانه «ایران من» ثبت کنند.

دکتر علیرضا زالی افزود: این سامانه یک سایت استعلامی است و به همین دلیل نیازی به مراجعه افراد برای ثبت شماره خودرو در آن نیست.

وی ادامه داد: سامانه من متصل به بخش های مختلف از جمله نیروی انتظامی است و این مجموعه ها در سفرهای نوروزی استعلام های مورد نیاز را انجام می دهند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران به مصوبات سفرهای نوروزی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: براساس اعلام سخنگوی این ستاد امسال شرایط جدیدی برای سفرهای نوروزی تصویب شده است.

زالی یادآور شد: براساس مصوبه قبلی در شرایط کرونا سفرهای بین استانی از شهر با وضعیت قرمز کرونا به شهر دیگر در وضعیت قرمز ممنوع بود. باتوجه به پوشش مناسب واکسیناسیون و کاهش روند بیماری، تصمیم جدید اتخاذ شده است.

وی تصریح کرد: شرایط انجام سفرهای نوروزی ۱۴۰۱ در مصاحبه سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با رسانه ها اعلام شد و بر این اساس کسانی که قصد مسافرت نوروزی دارند،‌ لزومی به ثبت اطلاعات خودروی خود در سامانه ایران من نیست.

گفتنی است بر اساس ابلاغ  ستاد ملی مقابله با کرونا مسافران نوروزی حتماً باید دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده باشند تا امکان تردد بین شهری داشته باشند و ملاک سفر نوروزی بر ثبت پلاک خودرو بوده و سرنشینان خودرو ملاک نیستند.

۴۷۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1610075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =