صدور رای شکایت زاکانی از مهاجری / حالا نوبت رئیس مرکز پژوهش های مجلس است

جمهوریت از نامه محمد مهاجری خطاب به رئیس مرکز پژوهش های مجلس از اعلام رای شکایت زاکانی خبر داد.

 متن نامه محمد مهاجری چنین است :

به : رئیس محترم مرکز پژوهش‌های مجلس

موضوع: تخلف و اقدامات غیر قانونی آقای ع_ز

با سلام

رئیس سابق آن مرکز (موسوم به آقای علیرضا زاکانی) در زمان تصدی خود در اقدامی غیرقانونی تعداد معاونت‌های مرکز پژوهش‌ها را (بدون موافقت هیأت امنا) به دو سه برابر رساند و ضمنا تعداد زیادی کارمند استخدام کرد و دفتری نیز در قم تأسیس نمود و گروهی را در آن‌جا به کار گرفت که خوشبختانه با رسانه‌ای شدن آن، موضوع اخیر مسکوت ماند اما تاثیر رفتار غیرقانونی در تأسیس معاونت‌ها و استخدام چندصدنفر به قوت خود باقی است.

مرکز پژوهشها در زمان آقای زاکانی از من، که خبر اقدام غیرقانونی‌اش را منتشر کردم، شکایت کرد و مدعی شد نشر اکاذیب کرده‌ام. دادسرای محترم رسانه با احضار من، مستنداتی را که ارائه کردم و همگی برگرفته از اظهارات نمایندگان محترم و البته اطلاعاتی بود که کارکنان خدوم، متدین و متعهد مرکز پژوهش‌ها در اختیارم گذاشته بودند، بررسی کرد و پرونده را برای صدور رأی به دادگاه فرستاد.

پرونده در یکی از شعب دادگاه کیفری دو تهران مطرح شد و قاضی محترم با استماع سخنانم و ملاحظه لایحه دفاعیه حکم برائت را صادر کرد.

صدور رای شکایت زاکانی از مهاجری / حالا نوبت رئیس مرکز پژوهش های مجلس است

بیشتر بخوانید:

از آن‌جا که این حکم برائت، منطقا به این معناست که اطلاعات من درست بوده و رئیس قبلی مرکز پژوهش‌ها تخلف کرده است، انتظار می‌رود گزارشی از فعالیت غیر قانونی مشارالیه و اقدامات خودتان در راستای رفع تخلف را در اختیار افکار عمومی قرار دهید.

هرچند کنار رفتن آقای زاکانی به عنوان مدیری ناکارآمد مورد استقبال بسیاری از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها قرار گرفت، بازگشت حقوق از دست رفته بیت‌المال و انحلال معاونت‌های غیرقانونی، موضوعی نیست که بتوان از آن چشم‌پوشی کرد. اتلاف و تضییع بیت المال نباید مشمول مرور زمان شود.

منتظر پاسخ جنابعالی هستم.

محمد مهاجری

21219

کد خبر 1610705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =