گفتگوی تلفنی وزیران خارجه ایران و تاجیکستان

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان امشب در گفتگوی تلفنی با سراج الدین مهرالدین وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان در خصوص موضوعات مطروحه در نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه کشورمان در ابتدای این گفتگوی تلفنی با  تبریک سال نو و آغاز قرن جدید خورشیدی ابراز امیدواری کرد سال و قرن جدید در فضایی به دور از زشتی ها و سرشار از زیبایی ها برای مردم جهان و کشورهای منطقه شکل گیرد.

امیرعبداللهیان همچنین با ابلاغ سلام رییس جمهور کشورمان به رییس جمهور تاجیکستان، دعوت دکتر رئیسی برای سفر رئیس جمهور تاجیکستان به کشورمان را  تجدید کرد.

 وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برگزاری نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در پاکستان ابراز امیدواری کرد با تلاش کشورهای عضو، این سازمان محلی برای همدلی و همبستگی امت مسلمان باشد و از ورود به عرصه هایی که به وحدت و یکپارچگی این سازمان و امت اسلامی لطمه وارد می سازد،  پرهیز گردد.

سراج الدین مهرالدین وزیر امور خارجه جمهوری تاجیکستان نیز در این گفتگوی تلفنی که همزمان با حضور وی در اسلام آباد انجام شد،  ضرورت حفظ وحدت در سازمان همکاری اسلامی را مورد تاکید قرار داد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان همچنین در این گفتگوی تلفنی در خصوص نشست آتی افغانستان که قرار است طی هفته آتی در چین برگزار شود به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1614698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =