۰ نفر
۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۵
داستان جایزه گلستان و دوره جدید آن

یکی از بزرگترین تهدیدها و آسیب های پبش روی نسل جدید شکاف و فاصله آنان با بنیان های فرهنگی ایران اسلامی و ناآشنایی شان با گنجینه هایی چون گلستان سعدی است.

مدت هاست تلاش کرده ام از مجاری رسمی و نهادهای ذیربط برای ترویج مسابقه گلستان خوانی اقدام کنم و کمتر نتیجه گرفته ام. ناچار خود دست به کار شده ام و از شما نیز یاری می خواهم تا برای تشویق عموم به آشنایی بیشتر با گلستان سعدی یاری و همراهی کنید. 
از سال قبل مسابقه ای برای قرائت بخشی از دیباچه گلستان سعدی برگزار کردیم (با جایزه) تا علاقمندان در طول ماه مبارک رمضان ویدئوهای گلستان خوانی را با هشتگ  جایزه گلستان در صفحات اینستاگرام منتشر کنند و در پایان ماه مبارک رمضان نیز جوائز تقدیم شود.

قصه جایزه گلستان این بود که سال قبل وسط احساس تکلیف همه برای نمایندگی مجلس و شورای شهر، تلاش کردم برای ترویج فرهنگ و ادبیات کهن ایران قدمی بردارم و نمی خواستم خودم مستقیما وارد شوم. 
لذا با نهادهای رسمی صحبت کردم که آنها کاری بکنند و هر کدام جوابی دادند. برای همین خودم با دست خالی و بضاعت محدود شروع کردم و خوشبختانه با همراهی دوستان کار پیش رفت و مبلغ جایزه هم تامین شد. 
از شما هم خواهش می کنم برای روز اول اردیبهشت که روز بزرگداشت سعدی است هر کاری می توانید بکنید. برای شرکت در این مسابقه که اجرای متن ثابت و مشترک بخشی از دیباچه گلستان سعدی است تا پایان ماه مبارک رمضان وقت دارید.
فعلا برای همراهی در مسابقه گلستان خوانی لطفا ویدئوی خود یا فرزندان تان را در صفحه خود منتشر کنید. فقط همین عبارات دیباچه گلستان را بخوانید.

شرکت شما در مسابقه فقط برای بردن جایزه نیست، بلکه با انتشار ویدئو به سهم خود قدمی مؤثر برای ترویج گلستان و حفظ این باروی فرهنگی و تمدنی برداشته اید. لطفا بعد از انتشار ویدئو در صفحه خودتان حتما هشتگ  جایزه گلستان را بزنید و بعد صفحه من را تگ و منشن کنید.
برندگان در پایان ماه مبارک رمضان و همزمان با عید سعید فطر اعلام خواهند شد.
فعلا میزان جوایز به ترتیب:
برای نفر اول؛ چهار میلیون تومان،
نفر دوم؛ سه میلیون تومان
و نفر سوم؛ دو میلیون تومان است.
با افزایش رقم و میزان جوایز تغییرات هم اعلام خواهد گردید. (سال قبل به ده نفر جایزه داده شد و مبلغ کل جوایز به پنجاه میلیون تومان رسید) لطفا اگر شما هم به ضرورت ترویج گلستان حضرت سعدی باور دارید و مایل هستید تا در تأمین جوائز مشارکت کنید.

ملاک های ارزیابی: 
١-قرائت صحیح و حفظ 
٢-خلاقیت و ابتکار در اجرا 
٣-میزان دیده شدن ویدئو
لطفا دقت کنید که از هر صفحه فقط یک ویدئو در داوری قرار می گیرد. 
لطفا این صفحه را ببینید: https://instagram.com/golestanprize?utm_medium=copy_link. 

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1618901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =