تیتر سه وبلاگ‌ها

 • در باره حکم دادگاه آقای آقامیری

  در باره حکم دادگاه آقای آقامیری

  محمدرضا زائری: بعد از چند بار چرک‌نویس نوشتن و پاک‌نویس کردن و حذف کردن و ... چندخطی که باقی مانده تقدیم می‌کنم.

 • بی‌حجابی اجباری!

  بی‌حجابی اجباری!

  محمدرضا زائری: در طول سال‌های طولانی که به اقتضای مطالعات گسترده و مفصل در حوزه حجاب و پوشش، مسیر تحولات صنعت مد را بررسی و مطالعه کرده ام، هیچ سیاست و تدبیری را به تلخی اجبار فراگیر به برهنگی و بی حجابی نیافته ام.

 • گنجینه گران‌قدر کتاب «حاج آخوند» عطاء‌الله مهاجرانی

  گنجینه گران‌قدر کتاب «حاج آخوند» عطاء‌الله مهاجرانی

  محمدرضا زائری: اگر دکتر مهاجرانی آثار متنوع علمی و فکری نداشت، اگر پنجشنبه ها در روزنامه اطلاعات "کیمیای کلمه" را با قلم سحرانگیزش در ستایش امیر مؤمنان نمی نوشت، اگر مباحثه های تلویزیونی موفقی در شبکه های خارجی برگزار نمی کرد، اگر تا امروز در زندگی اش هیچ کاری ، هیچ کاری، هیچ کاری نکرده بود، فقط کتاب ماندگار "حاج آخوند" برای کارنامه یک عمرش کافی بود!

 • خبرخوشی برای نمازجمعه‌های تشریفاتی

  خبرخوشی برای نمازجمعه‌های تشریفاتی

  محمدرضا زائری: مدت‌ها بود حسرت حضور در نمازجمعه را داشتم!

 • ریشه‌های انحراف از کجاست؟

  ریشه‌های انحراف از کجاست؟

  محمدرضا زائری: یکی از دوستان فهیم و متدین اخیرا بسیار از ریزش های معرفتی و فکری گلایه داشت و با آزردگی و تأسف از انحراف اعتقادی یکی از دوستان مؤمن و مذهبی خود و پیوستن او به یک جریان مدعی ظهور امام زمان سخن می گفت. 

 • باید با صدای بلند اعتراض کرد!

  اشتباه های بزرگی مانند تقدیس مرحوم امام خمینی (رضوان الله علیه) در حد تشبیه ایشان به پیشوایان معصوم دین علیهم السلام به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

 • از ابتدا اشتباه آمده بودی!

  کسی برایم نوشته که: "از کودکی در مراسم عزاداری محرم شرکت می کردم، اما امسال به هیچ مجلسی نرفته ام -و دیگر هم اعتقادی ندارم- چون حاجتی که برای سود اقتصادی شغلم داشتم برآورده نشده است"!

 • آینده‌ٔ مرجعیت!

  اساس دین‌داری و بنیان نظام اجتماعی مذهب در موقعیت‌های دور از خاندان پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، بر حضور فعال و نقش‌آفرین مراجع تقلید است که حلقه‌ٔ ارتباط فکری و معنوی مردم با اولیای معصوم هستند. گاه این فاصله مکانی و جغرافیایی است، همچون عصر حضور مادی خاندان رسالت که مردم در مناطق دور به نمایندگان امامِ خود مراجعه می‌کردند و گاه، فاصله‌ٔ زمانی و تاریخی است مانند روزگار ما که مردم به عالمان و فقیهان مراجعه می‌کنند.