تیتر سه وبلاگ‌ها

 • افزایش هزینه انتقال تجربه با تغییر معماری!

  افزایش هزینه انتقال تجربه با تغییر معماری!

  اخیرا یکی از دوستان که استادی فرهیخته و اهل دانش و بینش است از پژوهشی علمی در ژاپن سخن می گفت که نتایج آن در قالب کتابی منتشر شده است.

 • بیانیه‌ای که همه باید بخوانند و بشنوند!

  بیانیه‌ای که همه باید بخوانند و بشنوند!

  بیانیه "گام دوم انقلاب" که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از سوی رهبر انقلاب منتشر شد یکی از مهمترین نوشته های ایشان است و آحاد مردم ایران را مورد خطاب قرار داده و گرچه شاید در نگاه اول تصور شود که تنها می تواند دغدغه افراد بسیجی و حزب اللهی باشد، در واقع باید هشتاد میلیون شهروند ایرانی آن را بخوانند و بشنوند.

 • مسافر سنت در هزاره دوم/ به اندازه یک شمع، از تاریکی کم کنیم
 • این روز ۸۰ میلیونی!

  این روز ۸۰ میلیونی!

  هشدار دقیق و حکیمانه رهبر انقلاب برای حفظ جایگاه مناسبت راهپیمایی ملی و فراگیر بیست و دوم بهمن از آن روست که این فرصت تاریخی و حساس تنها سالی یکبار در اختیار ما قرار می گیرد.

 • به جشن ۴۰ سالگی رسیدیم

  به جشن ۴۰ سالگی رسیدیم

  کسانی که از کوتاه فکری و نادانی گمان می کردند انقلاب اسلامی به چهارسالگی هم نخواهد رسید، اکنون ناباورانه شاهد برپایی جشنهای چهل سالگی انقلاب هستند و خشمگین و افسرده حال به فرداهایی می اندیشند که نظام اسلامی با اقتدار و عظمت همچنان استوار خواهد بود.

 • قدر کودکی فرزندانتان را بدانید!

  قدر کودکی فرزندانتان را بدانید!

  توی کتابفروشی مشغول تماشای کتابهای نخستین قفسه ها بودم- تازه های نشر- که نخستین ردیف از کتابها بود و سرم گرم عناوین جدید و اطرافم دو سه کودک خردسال سر و صدا می کردند که متوجه شدم بچه های مرد و زنی هستند که در نزدیکی من ایستاده اند.

 • این رابطه «دو طرفه» است

  این رابطه «دو طرفه» است

  محمدرضا زائری: همه روابط در عالم دوسویه است، نه تنها در روابط انسانی و الهی قاعده بر تناسب حق است و تکلیف، بلکه در روابط نظام طبیعت نیز تا آب و خاک و هوا گیاهی را رشد ندهد از گل و میوه خبری نخواهد بود!

 • در باره حکم دادگاه آقای آقامیری

  در باره حکم دادگاه آقای آقامیری

  محمدرضا زائری: بعد از چند بار چرک‌نویس نوشتن و پاک‌نویس کردن و حذف کردن و ... چندخطی که باقی مانده تقدیم می‌کنم.

 • بی‌حجابی اجباری!

  بی‌حجابی اجباری!

  محمدرضا زائری: در طول سال‌های طولانی که به اقتضای مطالعات گسترده و مفصل در حوزه حجاب و پوشش، مسیر تحولات صنعت مد را بررسی و مطالعه کرده ام، هیچ سیاست و تدبیری را به تلخی اجبار فراگیر به برهنگی و بی حجابی نیافته ام.

 • گنجینه گران‌قدر کتاب «حاج آخوند» عطاء‌الله مهاجرانی

  گنجینه گران‌قدر کتاب «حاج آخوند» عطاء‌الله مهاجرانی

  محمدرضا زائری: اگر دکتر مهاجرانی آثار متنوع علمی و فکری نداشت، اگر پنجشنبه ها در روزنامه اطلاعات "کیمیای کلمه" را با قلم سحرانگیزش در ستایش امیر مؤمنان نمی نوشت، اگر مباحثه های تلویزیونی موفقی در شبکه های خارجی برگزار نمی کرد، اگر تا امروز در زندگی اش هیچ کاری ، هیچ کاری، هیچ کاری نکرده بود، فقط کتاب ماندگار "حاج آخوند" برای کارنامه یک عمرش کافی بود!

 • خبرخوشی برای نمازجمعه‌های تشریفاتی

  خبرخوشی برای نمازجمعه‌های تشریفاتی

  محمدرضا زائری: مدت‌ها بود حسرت حضور در نمازجمعه را داشتم!

 • ریشه‌های انحراف از کجاست؟

  ریشه‌های انحراف از کجاست؟

  محمدرضا زائری: یکی از دوستان فهیم و متدین اخیرا بسیار از ریزش های معرفتی و فکری گلایه داشت و با آزردگی و تأسف از انحراف اعتقادی یکی از دوستان مؤمن و مذهبی خود و پیوستن او به یک جریان مدعی ظهور امام زمان سخن می گفت. 

 • باید با صدای بلند اعتراض کرد!

  اشتباه های بزرگی مانند تقدیس مرحوم امام خمینی (رضوان الله علیه) در حد تشبیه ایشان به پیشوایان معصوم دین علیهم السلام به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

 • از ابتدا اشتباه آمده بودی!

  کسی برایم نوشته که: "از کودکی در مراسم عزاداری محرم شرکت می کردم، اما امسال به هیچ مجلسی نرفته ام -و دیگر هم اعتقادی ندارم- چون حاجتی که برای سود اقتصادی شغلم داشتم برآورده نشده است"!

 • آینده‌ٔ مرجعیت!

  اساس دین‌داری و بنیان نظام اجتماعی مذهب در موقعیت‌های دور از خاندان پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم، بر حضور فعال و نقش‌آفرین مراجع تقلید است که حلقه‌ٔ ارتباط فکری و معنوی مردم با اولیای معصوم هستند. گاه این فاصله مکانی و جغرافیایی است، همچون عصر حضور مادی خاندان رسالت که مردم در مناطق دور به نمایندگان امامِ خود مراجعه می‌کردند و گاه، فاصله‌ٔ زمانی و تاریخی است مانند روزگار ما که مردم به عالمان و فقیهان مراجعه می‌کنند.