۰ نفر
۲۳ تیر ۱۳۹۰ - ۱۲:۰۱

کتابهای «ولایت الالهیه الاسلامیه او الحکومت الاسلامیه»، «دولت زمینه ساز ظهور، راهبردهای فرهنگی انتظار» و «رسانه و زمینه سازی ظهور» در هفتمین همایش بین المللی مهدویت به عنوان کتاب های راهبردی در حوزه مهدویت با حضور مسئولان کشوری و لشکری رونمایی شد.

 

به گزارش خبرآنلاین، در این مراسم کتاب سه جلدی «ولایت الالهیه الاسلامیه او الحکومت الاسلامیه» تالیف آیت الله مومن، عضو مجلس خبرگان رهبری به عنوان اولین کتاب برگزیده در حوزه مهدویت معرفی و رونمایی شد.

کتاب های «دولت زمینه ساز ظهور، راهبردهای فرهنگی انتظار» تالیف گروه مدیریت راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی از انتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی و اثر دو جلدی «رسانه و زمینه سازی ظهور» نیز به عنوان کتاب های برگزیده معرفی شدند.

جلد اول این اثر با عنوان «رسانه و فرهنگ سازی ظهور» نوشته حسین عصاریان نژاد و جلد دوم آن با عنوان «رسانه، راهبردهای فرهنگی انتظار» تالیف مهدی رضاییان است که هر دو از اعضای هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی هستند. در هر دو جلد این اثر گفتاری از سرلشگر فیروزآبادی نیز به چاپ رسیده است.

 

دولت زمینه ساز ظهور و راهبردهای فرهنگی انتظار

 

در کتاب «دولت زمینه ساز ظهور و راهبردهای فرهنگی انتظار» که با قیمت 5580 تومان منتشر شده به این موضوع اشاره شده است که: «انتظار ظهور امام مهدی (ع) در آموزه های دین مبین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مهمترین وظایف منتظران مهدی موعود (ع) در عصر غیبت بستر سازی و زمینه‌سازی مناسب برای ظهور است. برای نیل به این هدف لازم است نقش فرد و جامعه، مفهوم انتظار فعال، ویژگی های جامعه منتظر، وظایف دولت اسلامی و فرایند زمینه سازی مشخص شود. شرط حرکت منطقی در مسیر ایجاد جامعه منتظر و فراهم سازی زمینه ظهور وجود دولت زمینه ساز است. دولت زمینه ساز دولتی است که باید به لحاظ مبانی، رسالت‌، اهداف، راهبردها، سیاست‌ها، ساختار، کارگزاران و راهکارها، هم‌افق و هم‌سو با دولت کریمه مهدوی باشد. در مبانی دین مبین اسلام، فرهنگ مورد توجه خاص قرار دارد. از این رو تبیین و نیل به راهبردهای فرهنگی برای جامعه منتظر ضروری می باشد.»

بنابراین گزارش رونمایی از این کتاب ها در مراسم افتتاحیه هفتمین همایش بین المللی مهدویت با حضور آیت الله مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان رهبری، آیت الله مومن، عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، حجت الاسلام اختری، رییس مجمع جهانی اهل البیت، سرلشکر فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دکتر ابراهیم حسن بیگی، رییس دانشگاه عالی دفاع ملی و همچنین مهدی یاوران، پژوهشگران مهدویت و میهمانانی از 20 کشور جهان در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

 

دکترین مهدویت

 

291/60

کد خبر 162628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =