30 هزار داوطلب، دیپلم سالهای پیش از 84 را به سازمان سنجش ارائه کرده اند و سوابق تحصیلی و معدل آنها مشخص نیست.

سازمان سنجش از دست وزارت آموزش و پرورش حسابی عصبانی است، زیرا به گفته مسئولان این سازمان، وزارت آموزش و پرورش، سوابق تحصیلی 30 هزار نفر از داوطلبان کنکور را ارائه نداده و ممکن است این داوطلبان از روند گزینش در کنکور 90، حذف شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور می گوید قرائت پاسخنامه‌های کنکور 90 به پایان رسیده  ولی 30 هزار داوطلب هنوز سوابق تحصیلی ندارند و وزارت آموزش و پرورش باید حداکثر تا پایان هفته جاری سوابق تحصیلی این داوطلبان را ارایه دهد.

به گفته محمد حسین سرورالدین، تعداد داوطلبان فاقد سوابق تحصیلی بسیار زیاد بوده و همکاری وزارت آموزش و پرورش، تعداد آنها را به 30 هزار نفر رسانده، ولی برای این تعداد، هنوز سوابق تحصیلی مشخصی ارائه نشده و اگر تا پایان هفته سوابق تحصیلی این داوطلبان ارایه نشود، آنها از گزینش در کنکور 90 حذف می‌شوند.

رئیس سازمان سنجش می گوید: "دلیل عدم ارایه سوابق تحصیلی از سوی وزارت آموزش و پرورش این است که تعدادی از داوطلبان دارای معدل پایین، در زمان ثبت‌نام اعلام کرده‌اند که دیپلم آنها برای سال‌های قبل از 84 است که شامل لحاظ سوابق تحصیلی نمی‌شود، دیپلم این افراد برای بعد از سال 84 است و برهمین اساس وزارت آموزش و پرورش نتوانسته است سوابق تحصیلی آنها را ارایه دهد.
از قرار معلوم عده‌ای از داوطلبان اطلاعات خلاف واقع ارایه کرده‌اند و برهمین اساس نمی‌توان سوابق تحصیلی آنها را پیدا کرد. وزارت آموزش و پرورش نیز هم اکنون در اولتیماتوم سازمان سنجش گرفتار شده و در صورتی که سوابق این داوطلبان را نیابد، 30 هزار نفر، از کنکور 90 حذف خواهند شد.

هنوز آموزش و پرورش، در مقابل این فرصت کوتاه، واکنشی نشان نداده است.

45233

کد خبر 162991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =