احیای 3واحد تولیدی تعطیل شده در بویین‌زهرا

رییس دادگستری شهرستان بویین‌زهرا گفت: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته 3واحد تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل این شهرستان احیاء و به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ میرحسین حسینی، رییس دادگستری شهرستان بویین‌زهرا در تشریح اقدامات دادگستری شهرستان بویین‌زهرا در راستای رفع موانع تولید و تحقق شعار سال و سیاست اقتصاد مقاومتی در طی سال گذشته، گفت: دستگاه قضایی علی‌رغم اینکه در حوزه صنعت و تولید وظیفه مستقیم ندارد، اما در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، پیشگیری از وقوع جرم و احیاء حقوق عامه در این حوزه ورود جدی داشته و تاکنون با اقدامات دستگاه قضایی بخش قابل توجهی از موانع تولید برداشته شده و از مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و صنعت‌گران گره‌گشایی شده است.

او افزود: بر همین اساس دادگستری شهرستان بویین زهرا نیز در بحث گره‌گشایی از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی ورود جدی داشت و مسائل این حوزه به صورت میدانی مورد بررسی قرار گرفت و در سال گذشته نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری در این شهرستان به صورت مستمر برگزار و مصوبات خوبی به تصویب رسید.

این مقام قضایی استان به اقدامات دادگستری شهرستان در سال1400 پرداخت و گفت: طی سال گذشته تعداد 9نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان برگزار شد و مسائل و مشکلات 28واحد صنعتی و تولیدی مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس مصوبات صادره مشکلات 12واحد تولیدی در این شهرستان مرتفع شد.

حسینی در ادامه بیان کرد: همچنین در جهت عارضه‌یابی از مشکلات، تعداد 18مورد بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی با حضور مسئولان قضایی و مدیران دستگاه های اجرایی برنامه‌ریزی و انجام شد و بر اساس پیگیری های صورت گرفته 3واحد تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل این شهرستان احیاء و به چرخه تولید بازگشت.

او همچنین یادآور شد: با توجه به مجموع اقدامات و حل و فصل مسائل و مشکلات حوزه صنعت و تولید، زمینه بازگشت به کار 135نفر فراهم شد و دستگاه قضایی نسبت به حل مشکلات کارگری نیز اهتمام ویژه دارد.

رییس دادگستری شهرستان بوییین زهرا در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز رفع موانع تولید و گره‌گشایی از مشکلات حوزه صنعت و تولید در راستای تحقق شعار سال و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی در دستور کار دادگستری شهرستان قرار دارد و امیدواریم با مجموعه تلاش‌ها تا حد توان امنیت اقتصادی را برای فعالان این حوزه فراهم کنیم تا دغدغه‌ای جز مقوله تولید نداشته باشند.

48

کد خبر 1632348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =