ادامه تلاش ها در سال ۱۴۰۱ / آمار مجموع شهدای مفقودالاثر پیدا شده ، از ابتدا ، تاکنون چقدر است؟

تسینم نوشت : ۱۳ تن از شهدای تازه تفحص شده ، امسال بعد از تعطیلات عید فطر در محورهای عملیاتی غرب و جنوب کشور پیدا شدند.

فعالیت گروه‌های تفحص شهدا از کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در سال ۱۴۰۱ همچنان ادامه دارد. با گذشت حدود دو ماه از سال ۱۴۰۱ نتایج فعالیت‌ جستجوگران شهدا نشان از تلاش بی وقفه آنان برای پیدا کردن پیکر شهدای دوران دفاع مقدس دارد. گروه‌های تفحص در این مدت در مناطق مختلف عملیاتی همچون شلمچه، فکه، شرق، دجله، مهران، کردستان عراق و... مشغول کاوش شهدا بوده‌اند. ادامه عملیات تفحص برون مرزی شهدا در خاک عراق منجر به کشف تعداد دیگری از شهدا شده است.

پنجم فروردین ماه بود که خبر کشف پیکر مطهر نخستین شهید تفحص شده در سال ۱۴۰۱ اعلام شد. شهیدی که در منطقه طلائیه پیدا شد. از آنجایی که کشف پیکر مطهر این شهید دفاع مقدس با ایام زیارت کاروان‌های راهیان نور از مناطق جنوب همزمان شد، زائران راهیان نور نخشتین زائران این شهید شدند.

ادامه تلاش ها در سال ۱۴۰۱ / آمار مجموع شهدای مفقودالاثر پیدا شده ، از ابتدا ، تاکنون چقدر است؟

بیشتر بخوانید :

طبق اعلام سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ۱۳ تن از شهدای تازه تفحص شده امسال بعد از تعطیلات عید فطر در محورهای عملیاتی غرب و جنوب کشور پیدا شدند. این شهدا مربوط به عملیات‌های والفجر مقدماتی، بدر و تک دشمن در سال ۶۷ در محور شلمچه و کله قندی هستند. این ۱۳ شهید دفاع مقدس از روزهای ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در مناطق شلمچه، فکه، شرق دجله و ارتفاعات اطراف مهران کشف شدند.

تاکنون طی عملیات‌های تفحص متعدد در مناطق داخلی و برون مرزی(در کشور عراق)، پیکر بیش از ۴۵ هزار شهید مفقودالاثر دفاع مقدس پیدا شده که هویت قریب ۳۵ هزار تن از آنان هم تاکنون شناسایی شده است. با کاوش حدود ۲۶۰۰ شهید دیگر کار تفحص پیکر شهدای دفاع مقدس به اتمام خواهد رسید.

۲۱۲۱

کد خبر 1632492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =