زیرسازی و آسفالت ۴۵۰ کیلومتر راه های روستایی لرستان 

مدیرکل دفتر ساخت و توسعه راه های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر ضرورت تسریع در عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت ۴۵۰کیلومتر از راه های روستایی استان لرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، علی خانقایی مدیرکل دفتر ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی سازمان ضمن بازدید از پروژه های احداث راه روستایی شهرستان دلفان، بر ضرورت تسریع در عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت ۴۵۰کیلومتر از راه های روستایی استان لرستان که از ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، تاکید کرد.

خانقایی در این بازدید با ابراز خرسندی از روند مطلوب اجرای پروژه های ساخت و توسعه راه های روستایی استان گفت: با توجه به‌ رویکرد سازمان در توسعه مناطق کمتر برخوردار و محرومیت زدایی، امسال در یک اقدام جهادی، زیرسازی و آسفالت ۴۵۰ کیلومتر از راه های روستایی استان لرستان کلید خورده که در نوع خود رکورد قابل توجهی محسوب می شود.

وی اظهار داشت: این میزان راه روستایی در قالب ۷۲ قرارداد با اعتباری بالغ بر ۳۰۸ میلیارد تومان با تخصیص ۹۰درصد در سراسر استان اجرا می شود که این حجم اعتبار و قرارداد راه روستایی در طول ۴۰سال اخیر بی سابقه بوده است و امیدواریم با اراده خوبی که در مجموعه استان وجود دارد هرچه سریعتر شاهد بهره برداری از این پروژه ها باشیم.

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با بیان اینکه پروژه های مذکور درمجموع ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند، گفت: با عنایت سازمان و تلاش حوزه معاونت فنی در استان در سال ۱۴۰۰ موفق شدیم عملیات آسفالت ۳۷ کیلومتر از راه های روستایی استان را به اتمام برسانیم.

وی گفت: از زمان تفویض ساخت و توسعه راه های روستایی به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، تحول چشمگیری در این حوزه صورت گرفته است و بیش از ۱۱۰ کیلومتر آسفالت در قالب پروژه های امانی و پیمانی به بهره برداری رسیده است که در این راستا جا دارد از توجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، استانداری و مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قدردانی کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان افزود: در حال حاضر تعداد ۱۹۲ روستای بالای ۲۰خانوار در استان لرستان فاقد راه آسفالته هستند که از محل اعتبارات سال ۱۴۰۰، حدود ۶۰روستا از این تعداد از راه آسفالته برخوردار خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از پروژه های تعریف شده فوق، ضریب برخورداری روستاهای استان از راه دسترسی مناسب متحول خواهد شد و علاوه بر تکمیل پروژه های مذکور، تعریف پروژه های جدید نیز در قالب اعتبارات سال جاری در دستور کار است.

در این بازدید معاون فنی و راه روستایی، رئیس اداره ساخت و توسعه راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، فرماندار و رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دلفان نیز حضور داشتند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1632585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =