جریمه 16میلیاردی یک فروشگاه زنجیره‌ای محتکر در قزوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین از جزای 16میلیاردی یک فروشگاه زنجیره‌ای محتکر در قزوین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا حسن‌پور، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: در پی ارسال گزارش پلیس امنیت اقتصادی در مورد کشف چند تن انواع روغن خوراکی، ماکارونی و شکر از یک فروشگاه زنجیره‌ای در قزوین، پرونده‌ای تشکیل و جهت رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد.

او اظهار کرد: شعبه ویژه پس از رسیدگی با توجه به مدارک موجود در پرونده، اتهام انتسابی را محرز دانست و متهم را علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت بیش از 16میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد.

این مسئول گفت: در گشت‌های مشترک برگزار شده تعزیرات حکومتی طی استان از یک فروشگاه زنجیره‌ای دیگر 25کارتن ماکارانی کشف و پرونده این تخلف پس از رسیدگی، متخلف را محکوم به عرضه کالا در شبکه توزیع و به پرداخت بیش از 150میلیون ریال محکوم کرد.

حسن‌پور ادامه داد: اقلام احتکار شده با تشخیص قرارگاه امنیت اقتصادی در مراکز تعیین شده به عرضه می‌رسند.

او با بیان اینکه برخورد ما با احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی قاطع و بدون اغماض است، افزود: افزایش محکومیت‌ها و تسریع در رسیدگی و اجرای احکام جنبه پیشگیری داشته و سبب کاهش تخلفات می‌شود و اقدام متخلفین پس از مصوبات اخیر فاقد صرفه اقتصادی است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین تصریح کرد: با اجرای مصوبات جدید جرایم سنگینی به متخلفان اعمال می شود و در آینده شاهد کاهش تخلفات به حداقل ممکن می‌شویم، بازدارندگی لازم را در احکام شاهد هستیم و همچنین تعزیرات حکومتی قزوین در اجرای این قوانین جدی بوده و به هیچ وجه با کسی تعارف ندارد.

کد خبر 1634388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =