برگزاری کارگاه تنوع زیستی، بایدها و نبایدها در لرستان

یک دوره کارگاه آموزشی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی با «شعار ساخت آینده ای مشترک برای همه اشکال زندگی» در لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، یک دوره کارگاه آموزشی تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی با شعار "ساخت آینده ای مشترک برای همه اشکال زندگی" توسط اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش و همکاری اداره آموزش و پژوهش مشارکت های مردمی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و با حضور روئسای واحدها و کارشناسان محیط طبیعی، انجمن های زیست محیطی، دانشجویان گرایش محیط زیست دانشگاه لرستان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.

در این دوره آموزشی ابتدا نبی الله قائد رحمتی معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در مورد تنوع زیستی استان لرستان و گونه های در معرض خطر انقراض مطالبی را عنوان نمود.

در ادامه این کارگاه آموزشی که تدریس آن را دکتر علیرضا پسرکلو عضو هیئت علمی گروه زیست شناسی دانشگاه اراک بر عهده داشت در مورد تنوع زیستی بایدها ونبایدها، اهمیت دوزیستان، بررسی عوامل کاهش و انقراض دوزیستان، اثرات تغییرات آب و هوا روی بقای گونه ها، اثرات تغییرات آب و هوا بر روی تولید مثل و رفتار گونه ها و همچنین عوامل مؤثر بر کاهش جمعیت دوزیستان ایران و وضعیت حفاظت در ایران مطالبی به شرکت کنندگان ارائه نمود.

تاکنون در استان لرستان ٣٩۵ گونه مهره دار شامل ۴٧ گونه پستاندار، ۲۴۵ پرنده، ۵۸ گونه خزنده، ۶ گونه دوزیست و ٣٩ گونه ماهی شناسایی شده که بیش از ۳۰ درصد از تنوع زیستی کشور را دارا می باشد

کد خبر 1634961

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =