پیشرفت ۹۰ درصدی طرح سیستم سرمایشی بهار سرد اینورتر لرستان

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان از پیشرفت ۹۰ درصدی طرح سیستم سرمایشی بهار سرد اینورتر خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، مهران امیری در این باره گفت: درحال حاضر پروژه مذکور دارای پیشرفت بیش از 90 درصد می باشد و پس از ساخت نمونه نیمه صنعتی وانجام تست های لازم ، برنامه ریزی لازم جهت تجاری سازی پروژه و تولید انبوه آن با حمایت های لازم در دستور کار می باشد.


وی افزود: با توجه به مشکلات متعدد کولرهای آبی موجود از جمله : مصرف آب و برق زیاد ، گرم شدن شدید بدنه کولر از طریق تابش و رسانایی به علت عایق نبودن بدنه، آسیب دیدگی در فصول بلا استفاده ، خرابی مداوم پوشال ها، خنک کنندگی کم و ورودی هوای گرم و خشک و از سوی دیگر عدم رفع یا ارتقای تکنولوژی ساخت کولرهای آبی طی سالیانه گذشته ؛ لذا تعریف و حمایت از پروژه تحقیقاتی در این زمینه در راستای رسالت صنعت آب و برق و شعار سال ( تولید ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین ) در دستور کار این شرکت قرار گرفت.

امیری در این بازدید گفت: بنا به پیشنهاد پژوهشگر و تایید کمیته تحقیقات و شرکت توانیر قرارداد ساخت پروژه با عنوان (( طراحی و ساخت سیستم سرمایشی بخار سرد اینورتر )) با پارک علم و فناوری استان لرستان منعقد گردید.

وی ادامه داد: در پروژه مذکور که منجر به ساخت دو نمونه نیمه صنعتی می گردد بسیاری از معایب پیش گفته در خصوص کولرهای آبی مرتفع شده است و از سوی دیگر کولرهای بخارسرد دارای مزایای از جمله استفاده از موتورآکسیال سه فاز اینورتر با قابلیت کار با برق تکفاز خانگی بدون تسمه پروانه،بهره گیری از برد الکترونیکی اینورتر درایو جهت راه اندازی وکنترل دور موتور به میزان دلخواه،بدنه عایق جهت جلوگیری از گرم شدن محفظه،پاشش بخار بصورت پیش رطوبت زنی، همچنین استفاده از انواع مختلف تصفیه آب وهوا،مصرف آب وبرق بسیار کمتر نسبت به کولرهای آبی مشابه،می باشند.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان لرستان بیان کرد: درحال حاضر پروژه مذکور دارای پیشرفت بیش از 90 درصد می باشد و پس از ساخت نمونه نیمه صنعتی وانجام تست های لازم ، برنامه ریزی لازم جهت تجاری سازی پروژه و تولید انبوه آن با حمایت های لازم در دستور کار می باشد.

امیری اظهار کرد: مضاف براین پیش بینی می گردد کولر بخار سرد در دست ساخت نسبت به کولر آبی موجود موجب 40 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی گردد که در راستای مدیریت مصرف حائز اهمیت می باشد.

وی افزود: در صورت تجاری سازی و تولید انبوه این نوع کولرها موجب کاهش بار سرمایشی و کاهش مشکلات شرکت های توزیع برق در عبور از پیک بار می گردد

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1635916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =