۱ نفر
۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲
یکی جلو این آدم های موفق را بگیرد!

شما هم احتمالا دیده اید؛افرادی که در فضای مجازی «موفقیت» تدریس می کنند.

انگار موفقیت قرص و دارو یا پودر حل شونده ای است که می توان آن را خورد و بعدش به فاصله کمی به موفقیت رسید چون انواع بسته های موفقیت، رو می کنند؛ از بسته های موفقیت چند ساعته در روابط زناشویی و دوست یابی تا همرسانی به کائنات و قوی شدن و صد البته ثروتمند شدن، که بازار این آخری همیشه داغ است و همیشه افرادی هستند که بی هیچ موفقیتی در هیچ زمینه ای موفقیت درس می دهند و افرادی هم هستند که ساده لوحانه فریبشان را می خورند و بعد از حضور در کلاس های آنلاین و ترغیب به خرید این بسته های آموزشی و عمل به آنها وقتی به نتیجه نمی رسند سرخورده تر از گذشته حتی ممکن است دست به کارهای خطرناکی بزنند.

ظاهرا سازوکاری برای مقابله با این افراد نیست اما لااقل می توان با بررسی اولین اصول موفقیت و رزومه افراد به درستی یا نادرستی کار مدرسان موفقیت پی برد.

کسی که هشت اش گرو نُه اش است چگونه می خواهد از ثروتمند شدن حرف بزند؟

کسی که پول رهن خانه اش را ندارد و یک خودروی خارجی را برای یک ساعت اجاره می کند و با پوشیدن لباس های شیک انواع فیلم ها را در همان خودرو اجاره ای لوکس می گیرد تا نشان دهد ثروتمند است و تدریس ثروتمند شدن می کند، آیا این جز فریب چیز دیگری است؟

آن که در زندگی شخصی اش دچار مشکل است چگونه برای ملت نسخه تجویز می کند و بسته های موفقیت در روابط شخصی و زناشویی می فروشد؟

راه های تشخیص قلابی ها

یک:بلافاصله با دیدن نام این افراد در اولین مرحله از طریق موتورهای جستجو مثل گوگل، اطلاعاتی از آنان به دست آورید؛ مدرک تحصیلی، سابقه کارشان و...توجه داشته باشید منابعی که مراجعه می کنید از سایت های معتبر باشد، به هر وبلاگ و پیج و کانال تلگرامی اعتماد نکنید.

دو:اگر مثلا آن فرد، ثروتمند شدن را تدریس می کند سعی کنید با پرس و جو از افراد مختلف بدانید که خودش چه کاری انجام می دهد. به چه موفقیت اقتصادی رسیده،کدام بنگاه اقتصادی را اداره می کند که خودش را موفق به حساب آورده و از ثروتمند شدن حرف می زند.

یا مثلا اگر درباره روان شناسی رفتار و موفقیت در زندگی زناشویی حرف می زند ببینید در زندگی شخصی اش و در رفتارش با دیگران چگونه است احتمالا در پس این حرف های زیبا و چهره های خندان روی دیگری نهفته است که همان زندگی واقعی آنان است.

نکته: حتماً افراد موفق واقعی هم هستند که در جنبه های مختلف زندگی موفقند؛ اینان یا تحصیلات مرتبط دارند یا با عملکردشان خود را ثابت کرده اند حساب این عزیزان که اتفاقاً تعدادشان کم هم نیست با بقیه جداست.پای درس و کلاس این عزیزان باید نشست و نکته ها آموخت.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1644674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =