کاهش ۲۰درصدی جمعیت کیفری در اولویت قرار دارد

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: امیدواریم تا پایان سال با برنامه‌ریزی و تلاش تمامی همکاران قضایی، شاهد کاهش ۲۰درصدی جمعیت کیفری زندان‌ها باشیم و بتوانیم شرایط آزادی و استفاده از نهادهای ارفاقی را برای برخی از مددجویان فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان قزوین در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه استانی قزوین، اظهار کرد: ۱۵برنامه در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه در استان برنامه‌ریزی شده و اولویت اول در حوزه پیشگیری، کاهش جمعیت کیفری است و اولین برنامه ما اصلاح ذات‌البین با دو هدف کاهش جمعیت و محکومیت کیفری است.

او افزود: امیدواریم تا پایان سال با برنامه‌ریزی و تلاش تمامی همکاران قضایی، شاهد کاهش ۲۰درصدی جمعیت کیفری زندان‌ها باشیم و بتوانیم شرایط آزادی و استفاده از نهادهای ارفاقی را برای برخی از مددجویان فراهم کنیم.

دادستان جدید مرکز استان اظهار کرد: از امروز کارگروه سازش در همه کلانتری‌ها فعال شده تا علاوه بر مجموعه‌های قضایی و شوراهای حل اختلاف از ظرفیت مجموعه انتظامی استان هم در صدد ایجاد صلح و سازش به درستی استفاده شود.

این مقام قضایی استان در ادامه گفت: پرونده‌هایی همچون تصادفات، حوادث ناشی از کار و تخلفات پزشکی را به شورای حل اختلاف ارجاع می‌دهیم تا منتهی به سازش شود و شاهد کاهش جمعیت کیفری باشیم.

رجبی همچنین افزود: موارد حقوق عامه و ترک فعل احصاء شده و به مدیران ابلاغ می‌شود و در این راستا با هیچ مدیر و مسئولی مماشات و تعارف نداریم و از هیچ مدیری ترک فعل را نمی‌پذیریم و بعد از ابلاغ این دستورالعمل، برخورد جدی می‌کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: تلاش همه ما این است که بتوانیم موارد نقض حقوق عامه را رفع کنیم و قرارگاه حقوق عامه را در حوزه‌های مختلف تشکیل دهیم که می‌تواند اثرگذار باشد.

48

کد خبر 1645585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =