۷۰ درصد زندانیان لرستان مشغول بکار هستند

مدیرکل سازمان زندانهای استان لرستان گفت : ۷۰ درصد زندانیان لرستان در درون و بیرون از زندان مشغول بکار هستند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، عبدالمجید کشوری دقایقی پیش در نشست خبری با خبرنگاران در خرم آباد با اشاره به اشتغال زندانیان گفت : با پیگیری های صورت گرفته تعداد ۱۰۰۰ نفر از زندانیان استان در زندان باز ( شهرداری ، بام خرم‌آباد ،کشتارگاههای صنعتی ،بهزیستی و ......مشغول بکار هستند .

وی افزود: در این راستا طی سال گذشته مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد تومان دستمزد به زندانیان شاغل در قالب عقد قرارداد بنیاد تعاون با ادارات پرداخت شده است .

مدیرکل زندانهای استان در ادامه با بیان اینکه ۷۰ درصد رسیدگی ها از طریق دادرسی الکترونیکی انجام شده اظهار داشت : همه زندانهای استان مجهز به سامانه دادرسی الکترونیکی هستند و همه مراجع قضایی از همین طریق به پرونده ها رسیدگی می کنند و در همین راستا ۷۰ درصد پرونده ها در زندان از طریق این سامانه رسیدگی شده است .

کشوری همچنین به سرانه زندانهای استان اشاره کرد و گفت : سرانه هر متر استاندارد فضای زندان ۱۲ تا ۱۴ متر است که در لرستان نیز با ساخت و بهره برداری از طرحهای عمرانی نزدیک به ۱۲ می باشد .

وی تصریح کرد : با تکمیل بازداشتگاه و زندانهای در دست اجرا در سطح استان به نرم کشوری و استاندارد خواهیم رسید و در حوزه سرانه زندان مشکلی وجود نخواهد داشت ‌.


کشوری همچنین از تجهیز کلیه آشپزخانه های زندانهای استان خبر داد و گفت : در حال حاضر همه آشپزخانه های زندانها مجهز به دیک های صنعتی هستند و همچنین نانوایی های مستقر در زندان مرکزی خرم‌آباد بدون دخالت دست اقدام به پخت نان با کیفیت می کند و رضایتمندی صد درصدی زندانیان را بدنبال داشته است .

مدیرکل زندانهای استان لرستان همچنین به مجازات جایگزین حبس اشاره کرد و گفت: خوشبختانه رییس کل دادگستری استان نیز به مجازات‌های جایگزین حبس تاکید دارد و در حال حاضر پایند الکترونیکی زندانی در حال اجراست و مجازات‌های جایگزین دیگر نیز در دست بررسی می‌باشد .

48

کد خبر 1645604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =