خطیب جمعه شیراز: دست صاحبخانه‌هایی را می‌بوسم که به مستاجر عطوفت به خرج دادند

مهر نوشت: آیت الله دژکام گفت : عده‌ای با خدا معامله کردند و گفتند رحم می‌کنیم تا خدا هم به ما رحم کند که من دست این صاحبخانه ها را از اینجا می بوسم. افتخاری برای ما است که یک مؤمن نسبت به برادر همنوع مسلمان خودش اینگونه رفتار کند.

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: یکی از کارهای خوبی که پیش از این مؤمنین انجام داده‌اند و امسال هم انجام می‌دهند صاحبخانه هایی هستند که مستاجرشان واقعاً توان مالی ندارند و نمی‌توانند بیش از این کاری کنند و صاحب خانه‌ها نسبت به آنها رحم داشتند و عطوفت به خرج دادند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد: عده‌ای با خدا معامله کردند و گفتند رحم می‌کنیم تا خدا هم به ما رحم کند که من دست این صاحبخانه ها را از اینجا می بوسم. افتخاری برای ما است که یک مؤمن نسبت به برادر همنوع مسلمان خودش اینگونه رفتار کند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: عده قابل توجهی از جوانان در کنکور حاضر شده‌اند که برای همه آنها دعا می‌کنیم، اینها یک سال برای قبولی تلاش کردند اما قبول شدن مقدمه‌ای است که زندگیشان تغییر کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در خطبه‌های اعتقادی نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: شیراز شهر خدایی است و شهر معنوی و حرم سوم است، اینها جنبه‌های معنوی و اجتماعی است، اگر این معنویت‌ها را از دست بدهیم مشکل خواهیم داشت که در این راستا خوب است توجه کنیم که چه کارهایی از نظر اجتماعی انجام دهیم تا حیا و عفاف در جامعه ما کم رنگ نشود.

وی ادامه داد: یک سری اقداماتی است که جنبه ایجابی دارد که باید انجام شود، بنده دو نوع کاری که یکی کار دستگاه‌های اجرایی است و یکی کار عموم مردم می‌تواند باشد امروز یادآوری می‌کنم و اگر می‌خواهیم جلوه شهرمان یک شهر حرم سومی باشد این کارها باید انجام گیرد.

واکنش  خطیب جمعه شیراز به تجمع دهه نودی های در بلوار چمران

بیشتر بخوانید:

نقشه مهندسی فرهنگی ملاک ارزیابی مدیران باشد

او یادآور شد: بخش اول مربوط به نقشه مهندسی فرهنگی استان فارس است که تدوین شده و جلوی روی هر کسی است که بخواهد کار کند، الان هیچ دستگاه اجرایی نمی‌تواند بگوید نمی‌دانیم زیرا نقشه مهندسی فرهنگ. را در اختیار دارد. برای سال اول اجرای سند که امسال است ۴۶ دستگاه اجرایی وظیفه دارند یک اقداماتی را بکنند و البته مطمئنم که مجموعه‌های مدیریت عالی استان اینها را در پایان سال ملاک ارزیابی مدیران قرار می‌دهند.

آیت الله دژکام ادامه داد: از قرارگاه اعتلای فرهنگی یک نفر به عنوان سخنگوی مجموعه توضیح دهد که چه کسانی چه اقدامی کردند و چه کسانی چه اقدامی نکردند؟

وی ادامه داد: طرح خانواده متعالی بیش از یک سال است که تعریف شده و اکنون نمی‌شود بگوییم که معلوم نیست می‌خواهیم چکار کنیم. باید گفت معلوم است که می‌خواهند چه کنند الا اینکه برخی نخواهند کار کنند.

امام جمعه شیراز عنوان کرد: هفته قبل گفتم مخالف مظاهر شکننده هنجارهای اجتماعی و مخالف فحشاء و منکرات هستیم اینها که واضح است. میدانیم اکثریت قاطع مردم با ارزش‌های اخلاقی موافقند اما این اشتباه پیش نیاید که با انتشار عکس و فیلم مثلاً در فضای مجازی طوری بخواهند نشان دهند که انگار کسی طرفدار این ارزش‌ها نیست بلکه اتفاقاً برعکس است.

۲۱۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1646887

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =