رئیس کمیسیون امنیت​ملی و سیاست​خارجی مجلس گفت: حضور 10 نامزد اصولگرا در شهری که یک نماینده می​خواهد منجر به ورود رقبا به مجلس خواهد شد.

علاءالدین بروجردی نماینده بروجرد در گفت​وگو با خبرآنلاین وحدت را مهمترین عامل موفقت اصولگرایان در انتخابات پیش​رو دانست و درباره عواملی که منجر به موفقیت رقبای اصولگرایان در انتخابات پیش رو می​شود، گفت: اتحاد و پذیرفتن محوریت​های تعریف شده در میان اصولگرایان یک ضرورت جدی است و مهمترین عامل برای موفقیت در انتخابات پیش​رو است.

وی با بیان اینکه مهم نیست چه فردی وارد مجلس می​شود بلکه این مهم است که در مجلس آینده اصولگرایانی به معنی تمام کلمه حضور داشته باشند، ادامه داد: این چهره​ها باید از ویژگی​های خانواده اصولگرایی که اعتقاد به مجموعه نظام جمهوری اسلامی، اصل ولایت مطلقه فقیه و ارزش​های انقلاب اسلامی است، برخوردار باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید قبول کرد که تعداد اعضای مجلس محدود است و در فرآیند انتخاب طبیعتا ایثار و از خودگذشتگی هم مهم است، افزود: اینکه در شهرستان​ها مخصوصا شهرهایی که یک نماینده در مجلس دارند، 10 اصولگرا برای نامزدی در انتخابات احساس تکلیف کنند، ممکن است منجر به ورود افراد دیگر به مجلس شود.

وی با تاکید بر اینکه در شهرهای بزرگ هم نباید به سهم خواهی در میان اصولگرایان میدان داد، اظهار داشت: نقد کمیته اصولگرایان تا قبل از نهایی شدن آن اشکالی ندارد، ولی زمانی که ساختاری پذیرفته شد نباید به آن تاخت بلکه باید همه بپذیرند تا آن مجموعه کارش را انجام دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این پرسش که از میان موازی کاری، سهم خواهی و میانداری گروه​های کم وزن در میان اصولگرایان کدام یک سهم بیشتری در موفقیت رقبای این جناح دارد، گفت: معتقدم «تک روی» بیشترین آسیب را می​زند و تمام تصمیم​ها و نقد و نظرها باید قبل از نهایی شدن ساختارها باشد و وقتی کمیته​ای شکل گرفت ولو اینکه معایبی داشته باشد باید محور بوده و همه نیز به آن کمک کنند.

/29212 

کد خبر 164702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ناصر IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۸
  0 0
  کدام رقیب!!؟
 • بدون نام IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۸
  0 0
  میشه آقای بروجردی بگن رقیب کیه؟ اصلا رقیبی باقی مونده که بخواد رقابت کنه؟