ادامه دیدارهای امیرعبداللهیان در سوریه

در دیدار عصر دیروز وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه، راه های گسترش همه جانبه روابط دو کشور، تحولات منطقه ای و موضوعات بین المللی مورد تبادل نظر و گفتگو قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، در این ملاقات امیر عبداللهیان تبادل هیئت‌های عالی‌رتبه میان دو کشور را نشانه ای از عمق راهبردی روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه عنوان و سفر اخیر بشار اسد رییس جمهور سوریه به تهران را نقطه عطفی در این راستا توصیف نمود.


وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش بی بدیل سردار شهید قاسم سلیمانی در مبارزه با تروریسم در منطقه، به ویژه در عراق و سوریه و همچنین مجاهدت های آن شهید بزرگوار و سایر مدافعین حرم، تاکید کرد در هم آمیختن خون شهیدان ایرانی و سوریه ای در مقابله با تروریسم و گروه های تکفیری، سرمایه بزرگی برای همدلی دو ملت به وجود آورده است که بایستی بنای مستحکمی از دوستی، بر پایه این سرمایه بزرگ ایجاد شود.

امیرعبداللهیان ظرفیت‌های دو کشور برای گسترش هر چه بیشتر مناسبات در بخش‌های سیاسی، اقتصادی، صنعتی و تجاری را یادآور شد و اظهار داشت توانمندی های فنی و مهندسی موجود در جمهوری اسلامی ایران می تواند در خدمت اجرای پروژه های مشترک بزرگ میان دو کشور قرار گیرد.

ادامه دیدارهای امیرعبداللهیان در سوریهوزیر امور خارجه سوریه در این ملاقات، سفر وزیر امور خارجه کشورمان به دمشق را با توجه به تحولات مهم جاری در منطقه و جهان بسیار پر اهمیت ارزیابی کرد؛ سفری که پیوندهای عمیق میان دو کشور را عمق بیشتری خواهد بخشید. وی تاکید کرد ما آماده گسترش هر چه بیشتر روابط خود با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها هستیم. آقای المقداد سفر رئیس جمهور سوریه به تهران را تاریخی و سرنوشت ساز توصیف کرد.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین با اشاره به مجاهدت‌های سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت؛ شهید سلیمانی خون خود را در راه مبارزه مقدس با تروریسم و نجات کشورهای منطقه از اشغال آمریکا اهدا کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در گفتگوهای چارچوب نشست آستانه، سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران را حکیمانه و دیپلماسی جاری کشورمان را هوشمندانه و بر اساس حکمت خواند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در ادامه برنامه های دیروز خود در سوریه، با رهبران گروه های فلسطینی مستقر در سوریه گفتگو کرد. در این دیدار امیرعبداللهیان مسئله فلسطین را همچنان مسئله اول جهان اسلام خواند و بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از مقاومت مردم فلسطین تا آزادسازی کامل وطن خود و رسیدن به دولت واحد فلسطینی به پایتختی قدس شریف تاکید نمود.

ادامه دیدارهای امیرعبداللهیان در سوریه

وزیر امور خارجه در ادامه با ابراز تاسف از اقدام برخی کشورهای منطقه که با چشم بستن بر مسئله فلسطین و نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی، سعی دارند بر مشکلات داخلی خود سرپوش بگذارند، چنین اقدامی را خیانت به آرمان والای مردم مظلوم فلسطین در مقابله با ظلم و تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی برشمرد.

در این دیدار نمایندگان گروه های مقاومت فلسطین به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مقاومت فلسطین، تشکر و قدردانی کردند.

311311

کد خبر 1647399

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =