مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان: وظیفه خود می‌دانیم از صنعت برق حمایت کنیم

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان تصریح کرد: وظیفه خود می‌دانیم از صنعت برق کشور علی‌رغم همه مشکلات موجود حمایت کنیم.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان، حسین محمودی امروز در همایش سندیکای صنعت برق خراسان که با محوریت بررسی چشم‌انداز پنج ساله صنعت برق و بررسی فرصت‌ها و تهدیدات آن برگزار شد، اظهار کرد: از وظایف اصلی ما این است که توانمندی‌های نظام و انقلاب را که علی‌رغم همه محدودیت‌ها به ثمر رسیده، برشماریم. نمونه‌ای از این توانمندی‌ها این است که امروز تا ۹۰ درصد تاسیسات صنعت برق کشور در داخل تولید می‌شود.

وی ادامه داد: کشور علی‌رغم فشار تحریم‌ها گام‌های بلندی در این سال‌ها برداشته است. در این مدت یکی از بزرگترین توانمندی‌های کشورمان نیروی انسانی است که این نیرو بزرگترین داشته صنعت برق کشور نیز به شمار می‌رود.

محمودی با اشاره به حمایت‌های صنعت برق خراسان از توانمندی‌های این صنعت اظهار کرد: این حمایت‌ها به ۲ صورت انجام می‌پذیرد. یک نوع از حمایت‌ها پشتیبانی‌های معنوی است. بر این اساس صنعت برق از ایده‌های همه کسانی که مشکلی از صنعت برق را بر طرف می‌کند، حمایت می‌کند. همچنین از همه فرایندهایی که می‌تواند به بهبود بهره‌برداری و کاهش هزینه‌ها کمک کند پشتیبانی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان خاطرنشان کرد: مساله دیگر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بومی است. این موضوع از نظر قانونی برای صنعت برق یک تکلیف است. همچنین حفظ دستاوردهای صنعت برق از دیگر وظایفی است که بر عهده ما قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران صنعت برق عنوان کرد: خوشبختانه شرکت برق منطقه‌ای خراسان در مقایسه با سایر شرکت‌های برق منطقه‌ای در پرداخت مطالبات پیمانکاران سرعت عمل بیشتری دارد. در این مسیر نیز تلاش می‌کنیم تنها به منابع توانیر متکی نباشیم.

محمودی تصریح کرد: یکی دیگر از وظایفی که صنعت برق در پیشبرد اهداف خویش بر عهده دارد، این است که موانع مختلف در فضای کار را برطرف نماید. صنعت برق در این زمینه هم تلاش دارد که موانع را برطرف کند و هم آمادگی کمک به حل آن را دارد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای خراسان گفت: باید توجه داشت سرمایه صنعت برق نیروی پیمانکاری و مشاوره‌ای آن است که این ها از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز به حساب می‌آید. از این رو وظیفه ما حداکثر حمایت از این ۲ گروه‌هاست.

۴۶

کد خبر 1648268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =