۲ نفر
۱۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
چرا سرویس دوره ای پکیج، مهم است؟

تعمیر و نگهداری از پکیج به دلایل مختلف ضروری است، علاوه براین لازم است که دستگاه توسط تکنسین های ماهر و متخصص سالانه سرویس شده تا اطمینان حاصل شود که همه چیز در این دستگاه ها به خوبی کار می کنند.

تعمیر و نگهداری از پکیج برای ایمنی افراد الزامی است تا از مشکلات نشت گاز طبیعی و دود و احتراق جلوگیری شود. دلیل مهم دیگر سرویس کردن دستگاه، این است که پکیج با حداکثر کارایی و راندمان خود کار کند.

سرویس و نگهداری از پکیج شامل چیست؟

سرویس پکیج نوعی بررسی است که باید به طور منظم انجام شود. برای اطمینان از ایمنی سیستمی که از سوخت استفاده نموده و بنابراین بالقوه خطرناک است باید سرویس های دوره ای توسط تکنسین های ماهر و متخصص در این زمینه انجام شود. هنگامی که در مورد تعمیرات اساسی پکیج صحبت می کنیم، به دو عملیات مختلف اشاره می کنیم که شامل موارد زیر است:
1. سرویس و نگهداری معمولی پکیج که به خاطر ایمنی سیستم انجام می شود.
2. کنترل بهره‌وری برای تضمین حداقل انتشار آلاینده است.
بنابراین می توان گفت سرویس و نگهداری منظم پکیج دیواری و زمینی برای ایمنی و عملکرد صحیح سیستم از اهمیت اساسی برخوردار است.

تکنسین ها برای بررسی و نگهداری از پکیج چه اعمالی را انجام می ‌دهند؟

کنترل پکیج شامل بررسی تمام تجهیزات موجود در آن و تعمیر و سرویس آنها است. در طی این فرآیند موارد زیر انجام می شوند:
- تمیز کردن مشعل و مبدل
- بررسی فیلترهای دستگاه از نظر گرفتگی و انسداد
- بررسی لوله احتراق دستگاه
- کنترل تهویه محیطی که پکیج در آن قرار دارد.
در طی عملیات سرویس و نگهداری پکیج، سرویسکاران عملکرد قطعات مختلف را بررسی می کنند. از سوی دیگر کنترل گازهای دودکش، انتشار و غلظت آلاینده ها در گاز های خروجی را به منظور بررسی کارایی دستگاه تجزیه و تحلیل می کنند. از فراورده های حاصل از دود می توان به خوبی به نحوه احتراق داخل دستگاه پی برد.

دستگاه های پکیج چه زمانی باید سرویس و بررسی شوند؟

برای پکیج های با راندمان کم، باید با توجه به سوخت مصرفی و بر اساس نوع انجام شود. انجام بررسی ها برای انواع پکیج چه معمول ترین دستگاه هایی که سوختشان گاز است و چه آنهایی که با گاز LPG کار می‌ کنند الزامی است. اولین بررسی زمانی انجام شود که سیستم، نصب و راه اندازی می شود. این کار وظیفه نصاب است که هنگام راه اندازی پکیج برای اولین بار، عملکرد صحیح آن را بررسی کند .
پس از آن سرویس و نگهداری پکیج باید بصورت دوره ای در زمان های مشخص انجام شود. دوره تعمیر و نگهداری پکیج بستگی به نوع مدل پکیج و همچنین تاریخ نصب آن دارد.
- پکیج های قدیمی که مدت ها از نصب آنها گذشته است نیاز به بررسی مکرر دارند.
- پکیج هایی که با گاز یا سوخت مایع کار می کنند باید هر سال چک شوند.
- دستگاه هایی که با گاز متان LPG کار می کنند و بیش از هشت سال از نصت آنها گذشته است باید هر دو سال یکبار بررسی شوند.


کنترل دود پکیج چگونه انجام می ‌شود؟

کنترل دود پکیج برای تجزیه و تحلیل احتراق و میزان مونوکسید کربن انجام می شود. همچنین به عنوان فاکتوری برای کنترل عملکرد بهینه پکیج در میزان مصرف انرژی و تولید گرما در نظر گرفته می شود . این کار باید توسط یک تکنسین متخصص و مجاز انجام شود که در این زمینه آموزش های لازم را دیده و در این کار تجربه و مهارت دارد.

سرویس و نگهداری از پکیج چه تاثیراتی بر روی صرفه جویی در مصرف انرژی دارد؟

حال که متوجه اهمیت سرویس و نگهداری منظم پکیج شدید باید بدانید که نگهداری صحیح از پکیج، نشت گاز یا مونوکسید کربن و خطر آتش سوزی را به حداقل می رساند. از طرفی نشت دود و گاز منوکسید کربن، تا بحال موجب مرگ افراد زیادی شده است که می شد با انجام سرویس های دوره ای پکیج و بخاری از آن جلوگیری کرد.
با این حال مزیت اصلی سرویس و نگهداری از پکیج صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های مربوط به قبوض گاز است، مشروط بر اینکه بدانید چه زمانی سیستم را روشن کنید، آن را بر روی چه دمایی تنظیم کنید و چگونه مصرف را کاهش دهید.

تاسیسات لطفی نمایندگی مجاز سرویس و تعمیر پکیج در کرج

تاسیسات لطفی، بیش از 30 سال در زمینه فروش، نصب و خدمات تجهیزات و تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمان سابقه فعالیت دارد. تاسیسات لطفی با اخذ نمایندگی از برندهای معتبر و اعزام تعمیرکاران مجاز و مجرب در کمترین زمان اقدام به سرویس و تعمیر پکیج می نماید.
تاسیسات لطفی، نمایندگی تعمیرات پکیج ایران رادیاتور در کرج ، نمایندگی تعمیرات پکیج ایساتیس در کرج و نمایندگی تعمیرات پکیج آریستون در کرج است.
برای سرویس و تعمیر پکیج در منزل، با تاسیسات لطفی تماس بگیرید.
تاسیسات لطفی: 09125641224
www.tmilotfi.ir

کد خبر 1648482

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =