وزیر سابق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: محدودیت اینترنت در 4 سال گذشته مربوط به ارائه گزارش ناپخته عده‌ای به مقامات عالی بود.

به گزارش ایتنا، محمد سلیمانی در مراسم تودیع خود و معارفه تقی‌پور وزیر جدید ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نهضت به‌روز‌رسانی تلفن ثابت ظرف حدود 2 سال در دوره 4 سال اخیر وزارت ارتباطات به ثمر نشست. این در حالی بود که تلفن ثابت در برخی نقاط تهران حدود یک میلیون تومان خرید و فروش می‌شد. وی با انتقاد از ارائه گزارش ناپخته درباره اینترنت به مقامات عالی و برقراری محدودیت سرعت اینترنت را از مواردی دانست که منجر به انتقادات شدید از وزارت ارتباطات و دولت نهم شده که این روند در دولت دهم نیز ادامه دارد.

همچنین به گزارش ایلناگفت: در این چهار سال در حوزه تلفن ثابت و همراه انقلاب عظیمی رخ داد. همچنین در حوزه اینترنت هم حرکت‌های بسیار عالی انجام شد به طوری که به تعداد stm اضافه شده و پهنای باند اینترنت به دو هزار مگابیت رسیدکه این از تحولات عظیمی بود که در این چهار سال انجام شد.  وی ادامه داد: در حوزه بانکداری الکترونیک گرچه بانک‌ها گردن‌کلفتی می‌کردند ولی با امضای تفاهم‌نامه سال 85، 21 هزار شعبه بانکی به شبکه اینترنت و شتاب متصل شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نهم با اشاره به محدودیت پهنای باند اینترنت به 128 مگابیت در دوران وزارت خود اظهار داشت: این محدودیت پهنای باند از طرف وزارت ارتباطات نبود و برخی با یک گزارش ناپخته و ارائه آن به دولت در حالی که وزیر ارتباطات در هیچ‌کدام از جزئیات آن اطلاعی نداشت باعث محدودیت پهنای باند شدند و همین امر باعث شد که فحشش را دولت نهم بخورد و دولت دهم هم خواهد خورد.

کد خبر 16552

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • rahnama US ۱۹:۱۰ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
    0 0
    toro khoda shoma dige eshteba nakonin vaghean ke 128 kb agha savad mikhad ye kam na mb