کتاب «شب پانزدهم» شامل گزارش کامل دیدار شعرا با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، متن اشعار خوانده شده، حواشی و بیانات معظم‌له در 14 شهریور 1388 (15 رمضان 1430) همراه با فیلم این دیدار منتشر شد.

به گزارش خبرآنلاین، دیدار سالیانه جمعی از شاعران با رهبر معظم انقلاب که همواره علاوه بر معرفی شاعران خوش‌قریحه جوان، حاشیه‌های جالبی داشته، در قالب کتابی منتشر شد. حاشیه‌نگاری خبرآنلاین از دیدار سال گذشته را اینجــــــا مطالعه کنید.

بنابراین گزارش، در مقدّمه‌ کتاب «شب پانزدهم» چنین آمده است:

توجّه بنیانگذار راحل انقلاب اسلامی و رهبر معظّم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به ادبیات و به‌ویژه به شعر، از اموری است که در کم و کیف تحوّل در شعر در ایران امروز مؤثّر بوده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از نخستین سال رهبری خود، همه‌ساله یکی از شبهای مقارن با پانزدهم ماه مبارک رمضان را که مصادف با میلاد حضرت امام حسن مجتبی (علیه السّلام) است به دیدار با شاعران متعهّد و متعلّق به انقلاب اسلامی اختصاص داده‌اند. شاعران در این دیدار شعر خوانده‌اند و رهبری نیز نکاتی را به کوتاهی یادآوری کرده‌اند.

اثر حاضر مجموع شعرهایی است که در یکی از این «شب‌های پانزدهم» خوانده شده و نکاتی است که از سوی مقام معظّم رهبری و بعضی از شاعران بیان شده است. این دفترها و این اشعار را می‌توان نمونه‌ای از شعر فارسی در ادبیات ایران در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب کرد.

اشعار گردآمده در این دفترها، سطح و سبک شعر را در این دوران نشان می‌دهد و مضامین اشعار، جهان‌بینی و جهت‌گیری شاعران را بیان می‌کند.

این کتاب توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی در 138 صفحه به همراه فیلم دیدار و در شمارگان 5000 نسخه به قیمت 25000 ریال (به همراه فیلم دیدار 45000 ریال) منتشر شده است.

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌ها‌‌ کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب‌ها را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.


6060

کد خبر 165548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =