قیمت باورنکردنی سرویس و نگهداری پراید / تعویض روغن و فیلتر چند؟

گسترش نیوز نوشت:یکی از مهم ترین مواردی که دارندگان خودرو به آن توجه می‌کنند سرویس دوره ای است. اما هزینه یک سرویس دوره ای ساده برای خودرویی مانند پراید چقدر می‌شود؟

سرویس دوره ای با توجه به مدل خودرو و موارد مصرفی در کارکردهای مختلفی انجام می‌شود. اما یکی از معمول ترین کارکردهایی که صاحبان خودرو در آن اقدام به انجام سرویس دوره ای می‌کنند بین ۵ الی ۷ هزار کیلومتر است. سرویس دوره ای خودرو در گذشته با هزینه کمی انجام می‌شد اما حال قیمت ها به حدی بالا رفته که بسیاری از افراد سرویس دوره ای را در کارکردهای بالاتری انجام می‌دهند. هر چند که این کار در آینده هزینه بالاتری را روی دست صاحب خودرو می‌گذارد.

معمولا در سرویس دوره ای مواردی از جمله روغن موتور، فیلتر روغن و فیلتر هوا تعویض می‌شود. در این میان بهتر است تعویض فیلتر کابین و فیلتر بنزین نیز صورت گیرد. حال می‌خواهیم هزینه یک سرویس دوره ای ساده برای پراید که یکی از ارزان ترین خودروهای موجود در بازار را محاسبه کنیم.

هزینه خرید روغن موتور

برای خودروی پراید انژکتوری روغن موتور ۲۰w۵۰ با حجم ۴ لیتر یکی از بهترین گزینه هاست. قیمت روغن موتور با این حجم در بازار متفاوت است اما اگر بخواهید از برندهای معتبر به خصوص خارجی استفاده کنید باید مبلغی بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنید. به عنوان مثال روغن موتور لیکومولی ۲۰w۵۰ چهار لیتری در بازار با قیمت ۴۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

روغن۱

فیلتر چند؟

فیلتر هوا نیز قیمت های متفاوتی دارد. مدل های اسپرت فیلتر هوا قیمت های نسبتا بالاتری دارد چرا که در کارکردهای بیشتر تعویض می‌شوند. اما کف قیمت فیلتر هوا برای پراید انژکتوری از حدود ۲۰ هزار تومان شروع می‌شود.

فیلتر-هوا۱

فیلتر روغن نیز همزمان با روغن جدید تعویض می‌شود و در انتخاب آن باید دقت بالایی داشت. اما فیلتر روغن پراید در ارزان ترین به قیمت ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

فیلتر-روغن۱

در مرحله بعدی به فیلتر بنزین می‌رسیم. این فیلتر نیز بهتر است در سرویس های دوره ای تعویض شود. قیمت فیلتر بنزین با توجه به برند سازنده و همچنین ماده استفاده شده در ساخت آن متفاوت است. فیلتر بنزین پراید از حدود ۲۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۱۰۰ هزار تومان نیز می‌رسد.

فیلتر-بنزین۱

برای تعویض فیلتر کابین خودروی پراید نیز باید مبلغ حدود ۱۰۰ هزار تومان هزینه کرد. فیلتر کابین از جمله مواردی است که بسیاری از افراد به تعویض آن توجه نمی‌کنند اما این مورد تاثیر مهمی در سلامت سرنشینان خودرو دارد.

فیلتر-کابین

اجرت تعویض در تعمیرگاه

در صورتی که تمام این اقلام را خریداری کنید در نهایت باید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید و هزینه ای به عنوان اجرت تعویض بپردازید. هرچند که بسیاری از تعمیرگاه ها نسبت به تعویض روغن موتور و سایر موارد سرویس دوره ای اگر آن ها را خودتان خریده باشید مقاومت می‌کنند. اما هستند تعمیرگاه هایی نیز که این کار را انجام می‌دهند. اجرت تعویض تمام این موارد برای خودروی پراید بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ هزار تومان خواهد بود.

در صورتی که کف قیمت را برای تمام این اقلام و اجرت تعویض در نظر بگیریم یک سرویس دوره ای ساده پراید حدود ۷۰۰ هزار تومان خواهد شد. چنین مبلغی برای سرویس دوره ای یکی از ارزان ترین خودروهای موجود در بازار ایران به شدت زیاد است.

بیشتر بخوانید :

۲۲۰ ۲۵۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1655603

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =