بیمارستانهای شهرستانی از نداشتن بودجه برای پرداخت حقوق بیماران می نالند و می گویند میلیاردها تومان بدهکارند.

امیدسلیمی بنی: رئیس یکی از بزرگترین بیمارستانهای دولتی در همدان می گوید برای پرداخت حقوق پزشک خود، پول ندارد. رئیس بیمارستان بعثت همدان، در حضور خبرنگاران گفت: "ما در این بیمارستان میلیاردها تومان بدهی داریم و پول نداریم حقوق این دکتر را بپردازیم."

این در حالی است که معاون وزیر بهداشت در هفته جاری اعلام کرده بود قانون تفکیک پزشکان شاغل در مراکز دولتی از خصوصی، آغاز شده است. این قانون در کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس به تصویب رسیده و هدف از آن، جلوگیری از ارجاع بیماران از بخش دولتی به بخش خصوصی و کم کردن زیرمیزی برای انجام مراحل درمان است.

با این حال، مسئولان بیمارستانهای دولتی در شهرستانها از نداشتن بودجه و نپرداختن حقوق پزشکان، شاکی اند. رئیس بیمارستان بعثت همداندر نشست خود با خبرنگاران از این موضوع بار دیگر، اظهار نارضایتی کرد.

نشست دکتر رضایی که خبرنگاران را برای بازدید از این بیمارستان دعوت کرده بود با حضور یک متخصص جراحی قلب کودکان، بر سر مسایل مالی و گلایه از زیرمیزی به تشنج کشیده شد. در این نشست، دکتر حبیب یداللهی، فوق تخصص قلب اطفال بیمارستان بعثت، در جمع خبرنگاران گفت: " در تهران برای کار من 15 میلیون می‌دهند اما در همدان به من 10 شاهی هم نمی‌دهند، من به زور دانشگاه به اینجا آمدم، چرا این ایثارها را نمی‌گویید؟ چرا فقط منفی‌بافی می‌کنید؟ کدام پزشکی زیرمیزی گرفته ؟"

این اظهارات با واکنش رئیس بیمارستان مواجه شد. دکتر رضایی به خبرنگاران توضیح داد: "دکتر یداللهی در رشته خود مجتهد است و در مقام قیاس برآمده چرا که پزشکی که هم‌ردیف اوست و جذب بیمارستان‌های خصوصی شده پولش از پارو بالا می‌رود."

وی با تایید دریافت زیرمیزی توسط پزشکان، اظهار داشت: " زیر میزی پدیده بسیار شوم، زشت و نفرت‌انگیز خارج از عرف است و امروز به صورت خیلی علنی وجود دارد."

با این همه، جلسه پزشکان و خبرنگاران به دلیل توهین به خبرنگاران در این نشست، به صورت کامل اجرا نشد.

نکته اینجاست که این اتفاقات درحالی می افتد که اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان و مسئولان سازمان نظام پزشکی نیز می گویند باید ابتدا تفکیک پزشکان بخشهای دولتی و خصوصی از ستادهای وزارت بهداشت انجام شود.

47/233

کد خبر 165964

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۲۱:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۲
    1 0
    علت بروز "زیرمیزی" تعرفه های غیرواقعی و دادن سوبسید از جیب پزشکان هست. گرچه اجتماع ما متاسفانه با غرض ورزی به این شغل نگاه میکنه و پرزحمت ترین وحساس ترین رشته در ارتباط مستقیم با زندگی رو حسودانه نقد میکنه