برگزاری جلسه هماهنگی دبیران کارگروه‌های شورای عالی ایرانیان به ریاست امیرعبداللهیان

جلسه هماهنگی دبیران کارگروه‌های تخصصی شورای‌ عالی امور ایرانیان خارج از کشور به ریاست وزیر امور خارجه و جانشین رئیس شورای عالی و با حضور دبیران کارگروه‌ها و نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاههای مربوطه برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین، در این نشست ابتدا دبیران کارگروه های تخصصی شورای عالی، گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه‌های خود در حوزه تسهیل خدمات قابل ارائه به ایرانیان خارج از کشور، حمایت‌ حقوقی و قضائی و دیگر حوزه ها را ارائه کردند.

شرکت‌کنندگان در این نشست، راه‌کارهایی را به منظور تعریف عرصه‌های جدید خدمت‌رسانی به ایرانیان خارج از کشور در راستای تقویت و حفظ هویت و همبستگی ملی پیشنهاد کردند.

وزیر امور خارجه و جانشین رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، با اشاره به عزم جدی دولت و دستور اکید رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم لایحه پیشنهادی قانون جامع ایرانیان خارج از کشور با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تصویب این قانون انجام و گشایشی ویژه در حل مسائل و مشکلات ایرانیان حاصل شود.

وزیر امور خارجه با اشاره به ضرورت تقویت علقه و ارتباط ایرانیان با سرزمین مادری و پاسداشت هویت ایرانی از طریق آموزش و توسعه خط و زبان فارسی خصوصا برای نسلهای دوم و سوم، از اقدامات بعمل آمده در تسهیل تردد مشمولان وظیفه عمومی ابراز خرسندی کرد و بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان خارج از کشور در این خصوص تاکید کرد.

در این نشست حداد عادل عضو شورایعالی ایرانیان خارج از کشور نیز در خصوص گسترش زبان فارسی و ظرفیت های موجود در بنیاد سعدی توضیحاتی ارائه کرد.

311311

کد خبر 1662943

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =