جزییات پوشش بیمه برای درمان ناباروری: از تامین هزینه رحم اجاره‌ای تا جنین اهدایی

تسنیم نوشت: مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با اشاره به دسترسی عادلانه امکانات درمان ناباروری در مراکز دولتی و خصوصی، گفت: پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی ناباروری در تعهدات سازمان بیمه سلامت قرار گرفت.

محمدحسین صفاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به افزایش پوشش درمان ناباروری، اظهار داشت: به منظور اجرای سیاست‌های جمعیتی مقام معظم رهبری و افزایش نرخ جمعیت کشور، پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی ناباروری در تعهدات سازمان بیمه سلامت قرار گرفت.

وی افزود: حمایت از زوج‌های نابارور از اولویت‌های مهم اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان است که در اسناد بالادستی قانون جوانی جمعیت و حمایت از نهاد خانواده هم به آن اشاره شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه این اداره کل عزم جدی در اجرای این سیاست‌ها دارد، گفت: در حال حاضر هزینه‌های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و با در دستور کار قرار گرفتن اجرای این قانون توسط دولت سیزدهم، به منظور دسترسی عادلانه به خدمات درمانی ناباروری چتر حمایت بیمه سلامت بر سر زوج‌های نابارور گسترده شد.

وی ادامه داد: با تحت پوشش خدمات درمانی تخصصی ناباروری و پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی ناباروری تا سقف ۹۰ درصد علاوه بر حفظ و رشد سلامتی خانواده و سلامت مادر و کودک، تامین سلامت نوجوانان و جوانان نیز محقق می‌شود.

صفاری تصریح کرد: این ظرفیت برای زوج‌های نابارور فراهم شده که در طول یک سال از سه دوره خدمات درمان ناباروری در تعهد بیمه سلامت با پوشش بیمه‌ای در بخش دولتی و خصوصی استفاده کنند.

وی افزود: این ظرفیت برای زوج‌های نابارور فراهم شده که در طول یک سال از سه دوره خدمات درمان ناباروری در تعهد بیمه سلامت با پوشش بیمه‌ای ۹۰ درصد تعرفه بخش دولتی در مراکز ناباروری دولتی ۷۰ درصد تعرفه خصوصی در مراکز خصوصی و خیریه استفاده کنند.

صفاری خاطرنشان کرد: از ابتدای خرداد ماه جاری ارسال اسناد باروری و ناباروری بیمه شدگان سلامت اجرایی شده و بیمه‌شدگان برای دریافت هزینه‌های درمانی خود نیاز به مراجعه به اداره کل را ندارند و در همان مرکز درمانی هزینه‌ها محاسبه و پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اقدامات سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت، گفت: مواردی از جمله تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتن درمان زوج‌های نابارور، بیمه کردن مادران باردار و شیرده و کودکان آنها تا پایان ۵ سالگی بر اساس آزمون وسع، پوشش بیمه‌ای خدمات سلامت زنان، مادران باردار و نوزادان، پوشش بیمه‌ای آزمایش‌های مادر و جنین صرفا بر اساس ضوابط ماده ۵۳ اقداماتی است که در اجرای قانون جوانی جمعیت صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برای طرح پوشش درمان ناباروری، زوجین نابارور فاقد هرگونه پوشش بیمه پایه، با آزمون وسع باید تحت پوشش بیمه همگانی قرار گیرند و تمامی مراکز درمانی و بیمارستان‌های ارائه دهنده خدمات درمان ناباروری موظف به عقد قرارداد با سازمان‌های بیمه‌گر پایه هستند و تمدید پروانه این مراکز و بیمارستان‌ها منوط به عقد قرارداد با سازمان‌های بیمه‌گر پایه است.

صفاری تصریح کرد: هزینه درمان ناباروری در خدمات شخص ثالث مانند رحم اجاره‌ای و جنین اهدایی قابل محاسبه و پرداخت است، تعهدات سازمان‌های بیمه‌گر پایه در مراکز خیریه و خصوصی معادل ۷۰ درصد تعرفه خیریه و خصوصی است و سهم بیمار معادل ۳۰ درصد تعرفه آن بخش است.

بیشتر بخوانید:

دهه شصتی‌ها برای ازدواج تسهیلات ویژه می‌گیرند

زنان باردار و مادران شیرده تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار می‌گیرند

۲۳۳۲۳۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1663582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =