امیرعبداللهیان: پیگیری پرونده امام موسی صدر از مسائل مهم بین ایران و لبنان است

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود به مناسبت ۴۴ امین سالگرد ربایش امام موسی صدر نوشت: پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر همواره یکی از مسائل مهم در دستور کار تلاش های مستمر جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی ایران و لبنان است.

به گزارش خبرآنلاین متن کامل یادداشت وزیر امور خارجه به شرح زیر است:

۴۴ سال از ربایش امام موسی صدر و همراهانش شیخ محمد یعقوب و سید عباس بدرالدین گذشت.

عالم مبتکر و پرنشاطی که با نفس مسیحایی اش جان تازه ای به کالبد امت اسلامی و جامعه مسلمان و مسیحی لبنان دمید. او به راستی منادی وحدت و هویت بخشی به مسلمانان و مبلغ همزیستی و احترام متقابل میان پیروان ادیان و طوائف سیاسی بود.

در تمام این سال‌های غیبت و انتظار ، بارقه امید بازگشت پیشوای صلح در دل دوستدارانش زنده بوده است. مردمی که دیده اند و شنیده اند که سال ها پیش مردی در لبنان زندگی می کرد که سلوک اخلاقی او جلوگاه تصویر زیبای دین بود. اخلاق سیاسی امام موسی صدر پیروان ادیان گوناگون را به همزیستی مسالمت آمیز دعوت و توصیه می کرد.

امام‌موسی صدر ۴۴ سال است که در میان ما نیست اما پیش آهنگی و قاطعیت او در مبارزه با رژیم صهیونیستی و جهل و نادانی ، همچنان هدف بزرگ امت اسلامی است.

پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر همواره یکی از مسائل مهم در دستور کار تلاش های مستمر جمهوری اسلامی ایران و دستگاه دیپلماسی ایران و لبنان تا رسیدن به نتیجه و روشن شدن واقعیت می باشد.

311311

کد خبر 1668974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =