بودجه استان قزوین ۲۶درصد افزایش یافت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین گفت: اعتبارات امسال استان قزوین در حوزه تملک دارایی و عمرانی با ۲۶درصد افزایش نسبت به سال قبل؛ بالغ بر یک‌هزارمیلیارد تومان است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ ابوالفضل یاری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین برگزار شد، اظهارکرد: تلاش ما در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی همواره این بوده که فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و جناحی، مدلی از حکمرانی محلی را با اختیارات مناسب عملیاتی کنیم و الگوی کشور شویم.

او همچنین گفت: آمایش سرزمین، از جمله اسناد بسیار مهمی است که بر اساس ظرفیت‌های کنونی و چشم‌انداز آینده و رویکرد آینده‌نگری تهیه و تدوین شده و در این خصوص اولین استانی هستیم که اسناد آمایش را منتشر کرده‌ایم.

این مسئول ادامه داد: توسعه دامداری‌ها و استقرار صنایع آب‌بر، فولادی و پتروشیمی در استان براساس همین سند ممنوع شده و موافقت با احداث شهرک انرژی، شهرک تولید محتوا و شهرک صنفی در اولویت قرار گرفته است.

یاری با اشاره به نرخ بیکاری استان افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری کشور ۹/۲درصد و در استان ۷/۲درصد و کمتر از میانگین کشوری است که نشان می‌دهد این منطقه ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین یادآور شد: در استان قزوین حدود ۳۴هزار نفر در ۸۹دستگاه اجرایی مشغول به کار هستند که حدود ۴هزار کارمند ۲۴دستگاه اجرایی، حقوق خود را از این سازمان دریافت می‌کنند و شرایط کارکنان در زمینه دریافت خارج از حقوق نسبت به دیگراستان‌ها بهتر است.

او اعتبارات امسال استان قزوین در حوزه تملک دارایی و عمرانی را یک‌هزار میلیاردتومان با ۲۶درصد افزایش نسبت به سال قبل عنوان و اعتبارات هزینه‌ها را نیز ۵۰۰میلیارد تومان اعلام کرد.

این مقام مسئول گفت: در حال حاضر ۷۰۰طرح نیمه تمام در بخش‌های راه، بهداشت و درمان، عمران شهری و آب‌رسانی را در دستور کار استان داریم که تکمیل آن‌ها ۵سال زمان و بیش از یک‌هزار ۸۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان اظهار کرد: در سفر آیت‌الله رئیسی به استان قزوین ۱۰هزار و ۷۰۰میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که خوشبختانه تاکنون بیش از یک‌هزار و ۱۰۰میلیاردتومان از مصوبات سفر محقق شده است.

48

کد خبر 1671230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =