وزارت کشور در طرحی برای گسترش عفاف و حجاب، از تهیه لباس فرم برای دانشجویان و کارمندان خبر داده است.

اما جلیل دارا، مدیر کل اداره امور فرهنگی وزارت علوم دراین باره گفته است: "تهیه یونیفرم و لباس واحد دانشجویی در دستور کار وزارت علوم نبوده و نیست. پیشنهاد وزارت علوم از گذشته نیز این بوده است که پوشش واحدی برای مجموع دانشگاهی کشور در نظر گرفته نشود. مهم این است که به بحث عفاف و حجاب توجه جدی صورت گیرد و در این زمینه نیز فرهنگ‌سازی شود."

دو سه روز پیش، طهورا نوروزی، سرپرست اداره ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مرکز امور اجتماعی وزارت کشور، گفت: "رایزنی‌های لازم برای تشکیل کمیته لباس مشاغل را با وزارت ارشاد انجام داده‌ایم و دستورالعمل کمیته در حال آماده‌سازیست."

به گفته او وظیفه کمیته مشاغل طراحی لباس فرم زیبا و همسو با ارزش‌های دینی ـ ملی ایران برای آن دسته از دستگاه‌های دولتی که از لباس فرم استفاده می‌کنند، است. نوروزی گفت: "طراحی لباس فرم و مشاغل برای گروه‌های اصلی نظیر گروه‌های کارمندی، کارگری، کادر بیمارستان‌ها، مهمان‌داران و پرسنل شرکت‌های هواپیمایی، بانک‌ها و دانشجویان می شود، این کمیته توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که مجری قانون مد و لباس است و وزارت کشور که مسوولیت ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوقی شهروندی را به عهده دارد تشکیل می‌شود."

اما مدیرکل اداره فرهنگی وزارت علوم حداقل طراحی یونیفورم یکسان برای دانشگاه ها را رد می کند: "راهکار تقویت عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها لزوما از طریق تهیه یونیفرم نیست. ما در وزارت علوم به دنبال یکسان‌سازی پوششهای دانشجویی نیستیم بلکه معتقدیم استانداردهای پوشش باید رعایت شود."

4747

کد خبر 167133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهدی IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۹
    1 0
    به به چه باحال میشه ! ترم اولیا سبز کمرنگ دومیا سفید شیری ! سومیا صورتی . . . این طوری هر کی ترم اضافه بخوره تابلوه تابلوه و حسابی ادب میشه :((((((