سرانجام وزارت ارشاد درباره طرح واگذاری کتابخانه‌های کانون پرورش فکری توضیح داد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی که خبر درخواست این وزارتخانه مبنی بر واگذاری مدیریت کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را شائبه دانست، توضیحاتی در این زمینه ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین: در پی انتشار خبری درباره نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر واگذاری مدیریت کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نکاتی به منظور تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود:

۱ـ مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از ذخایر فرهنگی ارزشمند حوزه فرهنگ و هنر کشور عزیزمان و در دهه‌های مختلف محملی برای اعتلای فعالیت‌های فرهنگی سازنده بوده است.
۲ـ تقویت – حمایت و کمک همه‌جانبه - کانون پرورش فکری کودکان - استفاده از ظرفیت همه بخش‌های فرهنگی هنری برای هم‌افزایی با این کانون،اهتمام جدی وزارت ارشاد به عنوان متولی سیاستگذار و مرجع فعالیت‌های فرهنگی در دولت است.

۳.وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خود عضو مجمع عمومی این کانون بوده و در کنار دیگر اعضای مجمع عمومی، به ویژه وزیر محترم آموزش و پرورش وظیفه سیاستگذاری و نظارت کلان بر این نهاد را بر عهده دارد.

۳ـ از ویژگی‌های مثبت دولت مردمی، هماهنگی کامل میان وزرا و وزارتخانه ها و همدلی برای حل مشکلات است.

۴ـ در این خصوص، نظر کارشناسی وزارت فرهنگ به تمامی دستگاه‌های ذی‌نفع ارسال و سپس در کمیته و کمیسیون تخصصی مورد بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت.

۵ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن آن‌که انتشار یک گزارش کارشناسی را که هنوز فرایند بررسی‌های قانونی خود را حتی در کمیته و کمیسیون‌های تخصصی دولت نیز شروع نکرده، عملی نادرست می‌داند و جوسازی‌ها و انتشار اخبار دروغین نظیر تعطیلی و انحلال کتابخانه‌های کانون را نیز عملی غیراخلاقی و در عین حال متوقع از سوی برخی جریان‌ها می‌داند، تأکید می‌کند اصل درخواست برای حمایت بیشتر، تقویت و هم‌افزایی جریان فرهنگی و اصیل و ترویج کتابخوانی بوده است و هر تصمیمی در حوزه فرهنگی دولت مردمی به پشتوانه کسب دیدگاه ها و نظرات کارشناسی دلسوزان و خبرگان اتفاق می‌افتد که موضوع اخیر نیز تابعی از این رویکرد کلان است.

۶. خدمات و زحمات بی‌شائبه همکاران عزیز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شایسته تقدیر بوده و بیان دیدگاه‌های دلسوزانه موافق یا مخالف با اصل این پیشنهاد، موجب بهره‌مندی بیشتر دستگاه‌های فرهنگی از نظرات کارشناسی و تخصصی عرصه فرهنگ می‌شود.

5555

کد خبر 1673459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • م.ر IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  5 1
  دروغ و خیانت و توطئه واگذاری کانون پرورش کودکان و نوجوانان ، یعنی برای این سازمان به این مهمی بودجه نداریدکدام سازمان واداره ی منجسم تعریف شده میتونه به کودک ونوجوان خدمات بده در سرار سر کشور ،دوباره چقدر باید هزینه کنید تا همچنین سازمانی ایحاد کنید ، بجای هزار سازمان و اورگانی که برای هزارنفر هم استفاده کننده نداره بودجه دارید ، نمایندگان محترم مجلس ، وزارت علوم ، وزرای محترم اموزش پرورش ، وزیرعلوم ، سازمان ارشاد، میراث فرهنگی ،خواهشا" و تورو بخدا اجازه ندید کانون تعطیل بشه ، چرا اینقدر بی تدبیری و تصمیمات اشتباه
 • م.ر IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  3 0
  ما مردم و دانش اموزان قدیم خاطرات واموخته هایی خوبی از کانون پرورشی کودکان و نوجوان ، هم سرود ، هم تاتتر و حتی نماز خواندن را در کانون یاد گرفتیم ، رئیس جمهور نباید اجازه بده سازمانی که زیر ساختهای خوبی داره برای اموزش و پرورش و هم بدای اوقات فراقت نسل کودک و نوجوان ، تغییر و واگذاری انجام بشه واز طریق وزارت خانه های مرتبط ای مجموعه را تقویت کنه ،
 • م.ر IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۲
  4 0
  نه نه نه ، به واگذاری کانون پرورشی کودکان و نوجوان ، رئیس حمهور و رئیس مجلس لطفا به این موصوع ورود کنید ،
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
  0 0
  کانون پرورش در جمهوری اسلامی ، یک خانه ی امید است ، برخانه مان سلامی