تمهیدات مدیریت شهری برای بازگشایی مدارس درشهرکرد /سرویس‌دهی حمل و نقل شهری با شتاب بیشتری  انجام شود

اعضای شورای اسلامی، سرپرست شهرداری و جمعی از مدیران و روسای سازمان‌های شهرداری شهرکرد در صحن علنی شورا موارد لازم جهت بازگشایی مدارس را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، مصطفی حیدری در صحن علنی شورا اظهارداشت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مهر و بازگشایی مدارس هستیم باید خط‌کشی معابر روبروی مدرسه‌ها انجام شود.

وی با اشاره به ترافیک شهری افزود: با توجه به اینکه اکثر مدارس در خیابان‌های اصلی شهر هستند در زمان تعطیلی مدارس موجی از ترافیک ایجاد می‌شود بنابراین می‌طلبد آموزش و پرورش نسبت به عقب‌نشینی مدارس اقدام کند.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه مدارس ناحیه غرب نیازمند توجه بیشتر هستند، خاطر نشان کرد: مدارس ناحیه غرب نیازمند بازسازی و نوسازی هستند و باید تدابیر لازم در این خصوص اتخاذ شود.

حیدری ادامه داد: می‌طلبد آموزش و پرورش املاک با کاربری آموزشی را تعیین تکلیف کند.

وی با اشاره به نصب دوربین ثبت تخلفات گفت: نصب دوربین در کمربندی ۱۵ خرداد ضروری است و اقدامات لازم جهت نصب دوربین از سوی مدیریت ترافیک و حمل و نقل شهرداری انجام شود.

محمدرضا بیاتی عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز در ادامه جلسه با اشاره به ترافیک سنگین در روز بازگشایی مدارس بیان کرد: حضور دانش‌آموزان در هر سطح باید مقطعی و تا حد امکان استفاده از خودروی شخصی توسط پلیس محدود شود.

وی گفت: مدارس ناحیه غرب و جنوب شهر کیفیت خوبی ندارند و باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند.

بیاتی با اشاره به نصب دوربین ثبت تخلفات شهری افزود: اولویت نصب دوربین باید به کمربندی ۱۵ خرداد، بلوار آزادی، بلوار رهبر و بلوار آیت‌الله کاشانی داده شود چرا که بیشتر تصادفات در کمربندی جنوب رخ می‌دهد.

ماشاالله ایزدی عضو شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با بیان اینکه برخی مدارس سطح شهر بافت فرسوده دارند، گفت: با توجه به اینکه استان ما یک استان حادثه‌خیز است بنابراین نوسازی، بهسازی و استحکام بنای مدارس باید مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شاهد تراکم جمعیت در منظریه هستیم، افزود: با توجه به افزایش ساخت و سازها در منظریه نیازمند یک نقشه راه برای توسعه مسائل آموزشی و فرهنگی در این محله هستیم بنابراین باید مشکلات آموزشی در منظریه را اولویت قرار داده و یک چشم انداز تعریف شود.

ایزدی تصریح کرد: با توجه به اینکه دوران کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم قطعا تلاش مضاعف نیاز است تا دانش‌آموزان پیشرفت کنند و مجتمع‌های مشاوره‌ای آموزش و پرورش راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه مراکز غیر انتفاعی زیاد هستند، گفت: شاید این ساختمان‌ها فاقد استانداردهای لازم باشند بنابراین فضاهای آموزشی برابر استاندارد تعریف شوند چراکه مناسب‌سازی مدارس یک اصل است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فاطمه بیگی عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز در ادامه بیان کرد: نیاز است مباحث ترافیکی با عقب‌نشینی مدارس کنترل و اقدامات لازم از سوی آموزش و پرورش و پلیس برای روز اول بازگشایی مدارس صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانش‌آموزان براساس قولنامه منازل باید حذف شود، گفت: این موضوع مشکلات بسیاری را برای والدین ایجاد کرده است.

بیگی با بیان اینکه نمره‌دهی به دانش آموزان به صورت کیفی مشکلاتی در بر داشته است، خاطرنشان کرد: اگر نمرده‌دهی به دانش آموزان همانند گذشته به صورت کمی انجام شود والدین خلاءهای فرزند خود را متوجه می‌شود و دانش‌آموز تلاش بیشتری برای یادگیری انجام می‌دهد.


وی با اشاره به ضرورت توزیع عادلانه امکانات در مدارس گفت: دانش‌آموزان مدارس در جنوب شهر هم حقشان است که از امکانات خوب برخوردار باشند بنابراین ضروری است امکانات به صورت عادلانه توزیع شود.

عضو شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه سرعت‌کاه‌ها در برخی از نقاط شهری ضروری است، بیان کرد: در معابر نزدیک به پایانه مسافربری آزادی نیاز است تعدادی سرعتکاه نصب تا از سرعت ماشین‌ها کاسته شود.

فرشاد چراغپور عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز گفت: همزمان با آغاز پاییز و مهرماه دانش آموزان راهی مدرسه می‌شوند و با توجه به اینکه امسال مراکز آموزش عالی و مدارس به صورت حضوری برگزار و به آمار مسافران حمل و نقل عمومی افزوده می‌شود باید سرویس‌دهی حمل و نقل شهری با شتاب بیشتری انجام شود.


وی افزود: مدارس حدودا بعد از دو سال تعطیلی به دلیل شیوع کرونا بازگشایی می‌شوند که در این راستا نباید شاهد اتفاقات تلخی در حوزه ترافیکی سطح شهر و کمبود حمل و نقل عمومی اتوبوس باشیم.


داوود نجفی عضو شورای اسلامی شهرکرد نیز در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات مربوط به توسعه خدمات حمل و نقل عمومی، موضوع ایمن سازی محیط اطراف مراکز آموزشی به ویژه مدارس باید مدنظر قرار گیرد.

وی گفت: بنابراین مدیریت ترافیک و حمل و نقل شهرداری در روزهای باقی مانده نسبت به تکمیل و بهسازی علائم و تجهیزات ایمنی اطراف مراکز آموزشی به ویژه مدارس اقدام کند.

در پایان جلسه پیشنهاد شهرداری مبنی‌بر نصب دوربین ثبت تخلفات در بلوار کاشانی با ۳ میلیارد تومان اعتبار با اکثریت آرا تصویب شد.

بازسازی مدارس کم برخوردار در اولویت آموزش و پرورش است

حسین امیریان مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه جلسه با شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش شهروندی در مدارس باید انجام شود، اظهارداشت: متاسفانه در ایام کرونا آموزش‌ها به گونه‌ای تغییر کرد و آموزش و پرورش بعد از پسا کرونا در جهت جبران خلل یادگیری کلاس‌های آموزشی در ایام تابستان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش آمادگی دارد در راستای توسعه عمران شهری و آموزش، همکاری و مشارکت لازم را داشته باشد، گفت: با نگاه ویژه‌ای که دولت سیزدهم به مباحث آموزشی دارد مدارس کم‌ برخوردار در نواحی مختلف شهری که نیاز به بازسازی دارند در اولویت کاری آموزش و پرورش می‌باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به استفاده از ظرفیت مدارس در بحث کاهش ترافیک خاطرنشان کرد: پیگیری می‌شود که از فضای مدارس در مواقع پیک ترافیک به عنوان پارکینگ استفاده شود.

امیریان با اشاره به همکاری شهرداری و آموزش و پرورش افزود: تفکیک زباله، همیار مدیریت شهری و مباحث فرهنگ شهروندی ازجمله مواردی است که آموزش و پرورش و مدیریت شهری می‌توانند باهم اقداماتی را انجام دهند.

وی با اشاره به لزوم تعیین تکلیف سرانه‌های آموزشی در طرح جامع گفت: در طرح جامع کارشناسان آموزش و پرورش جلساتی را با کارشناسان شهری جهت تعیین تکلیف سرانه‌های آموزشی در شهر خواهند داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به بازگشایی مدارس تصریح کرد: در دو هفته‌ اول مدارس بار ترافیکی را شاهد خواهیم بود اما پس از ساماندهی سرویس مدارس بار ترافیکی کاهش خواهد یافت.

امیریان گفت: گندزدایی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز در مدارس رعایت می‌شود.

عبدالصادق نجفی سرپرست شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: دیوارنگاری مدارس در نقاط مختلف شهر با مشارکت آموزش و پرورش، نصب المان مرد کتابخوان در میدان دانش و نصب بنرهای مناسبتی و تابلوهای پازلی با موضوع تجلیل از مقام معلم ازجمله اقدامات شهرداری برای بازگشایی مدارس بوده است.

نجفی با بیان اینکه خط‌کشی خطوط عابر پیاده در نقاط پر تردد و مدارس در حال انجام است، گفت: اصلاح چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و زمانبندی آن‌ها در آستانه بازگشایی مدارس نیز در حال انجام است.

سرپرست شهرداری شهرکرد خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی از سطح شهر توسط مالکین باید جمع‌آوری و جوی و جداول توسط نیروهای خدمات شهری نظافت و لکه گیری معابر منتهی به مدارس نیز انجام می‌شود.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1676284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =