موسیقی لرستان از غنی‌ترین و قوی‌ترین موسیقی‌های اقوام در کشور است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در جریان بازدید از مؤسسه فرهنگی - هنری آوای ایرانیان ویرا گفت: اقتصاد هنر لایه‌های مختلفی دارد که یکی از آنها به سیاست‌گذاری دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باز می‌گردد که با تعامل بین سازمانی می‌توان زمینه‌های خوبی برای تولیدات آثار موسیقایی و فضای استفاده از آن ایجاد کرد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،منصور احمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با همراهی سیدغلامرضا نعمت پور سرپرست معاونت هنری اداره کل، رامین صادقی مدیر مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد، سید مصطفی جهانبخت مسئول اُمور موسسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از موسسه فرهنگی هنری آوای ایرانیان ویرا بازدید به عمل آورد و با دست اندرکاران این موسسه به گفت و گو پرداخت.

احمدی در این بازدید با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان توجه ویژه به هنر موسیقی است، گفت: در این راستا چندی پیش نشست جمعی و فردی با بزرگان و پیشکسوتان حوزه هنر موسیقی برگزار کردیم و در این دیدارها تلاش می‌شود ضمن گفتگو با آنها از نزدیک در جریان امور، همچنین مسائل و مشکلات و درخواست‌های این هنرمندان قرار بگیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان حمایت از اقتصاد هنر را از مهم‌ترین اهداف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برشمرد و افزود: تلاش ما این است که مجموعه دستگاه با جدیت از توسعه اقتصاد هنر پشتیبانی کند.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: بحث اقتصاد هنر لایه‌های مختلفی دارد که یکی از آنها به سیاست‌گذاری دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باز می‌گردد که با تعامل بین سازمانی می‌توان زمینه‌های خوبی برای تولیدات آثار موسیقایی و فضای استفاده از آن ایجاد کرد و بخش دیگر به توانایی و آثار هنرمندان باز می‌گردد.

احمدی موسیقی لرستان را یکی از غنی‌ترین و قوی‌ترین موسیقی‌های اقوام در کشور دانست و افزود: اولویت برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه موسیقی، ترویج موسیقی بومی محلی، موسیقی سنتی فاخر و سپس موسیقی پاپ خواهد بود.

احمدی رویکرد جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان را تولید اثر هنری فاخر عنوان کرد و بر اهمیت کشف استعدادهای هنرجویان از سوی موسسات و آموزشگاه‌های هنری تاکید کرد.

حسین مختوا مدیر مؤسسه فرهنگی هنری آوای ویرا در این بازدید هدف از تشکیل این مؤسسه را حفظ سرمایه‌های هنری استان برشمرد و افزود: هنرمندان موسیقایی استان جهت ضبط، تولید و پخش آثار خود به مرکز مراجعه می کنند، این مؤسسه در استان تشکیل شده تا صفر تا صد تولید آثار هنری هنرمندان را با بهترین کیفیت انجام دهد.

وی گفت: اگر قرار است برای تولید آثار هنری سرمایه گذاری صورت پذیرد و بازدهی مالی به همراه داشته باشد بهتر است در استان خودمان این امر محقق شود و هنرمندان دغدغه تولید و پخش آثارشان را نداشته باشد.

مختوا با بیان اینکه کیفیت آثار تولیدی این مؤسسه با تهران نیز برابری خواهد کرد افزود: انتخاب تنظیم کننده قوی در این مرکز با هدف حفظ سرمایه‌های هنری استان صورت گرفته است.

گفتنی است سلسله بازدیدهای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از مؤسسات فرهنگی، هنری، دفاتر نشریات، خبرگزاری‌ها، ناشران در راستای قرار گرفتن در جریان امور، همچنین مسائل و مشکلات و درخواست‌های آنان صورت می‌گیرد.

۴۶

کد خبر 1677636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =