آیا استفاده از سایبان خودرو ضروری است؟ 

در این مقاله قصد داریم با مزایای استفاده از سایبان خودرو و قیمت آن آشنا شویم. علاوه‌ بر آن نسبت به روش ساخت این محصول پر کاربرد و متریال ‌هایی که در آن به کار می رود، نیز آگاهی لازم را کسب می ‌کنیم. اگر قصد خرید سایبان پارکینگ خودرو  با قیمتی مناسب را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سایبان چگونه طراحی و ساخته می ‌شود؟ امروزه با توجه به پیشرفت‌ هایی که در زمینه تکنولوژی صورت‌ گرفته است، سایبان‌ ها به‌ عنوان محصولی نگهبان و محافظ در برابر عوامل مختلف طراحی و تولید می ‌شوند.

سایبان خودرو چیست؟ این محصول چه کارایی دارد؟

سایبان‌ ها از گذشته تا به امروز دچار تغییرات وسیعی شده‌ اند. از انواع سایبان‌ های مدرن می ‌توانیم به سایبان ‌های یک‌ طرفه و دو طرفه، سایبان‌ های چتری شکل، سایبان‌ های از پیش‌ ساخته و غیره اشاره داشته باشیم.
سایبان خودرو حفاظت و نگه داری کامل را در برابر عوامل آسیب ‌زا نظیر بارش باران‌ های اسیدی، وزش باد های سنگین و نور شدید خورشید به عمل می ‌آورد. یکی از کاربردی ‌ترین و رایج ‌ترین نوع سایبان ‌ها، سایبان‌ های پارکینگ خودروها هستند.

چرا استفاده از سایبان پارکینگ خودرو الزامی است؟

همان‌ طور که می‌ دانیم امروزه وسایل نقلیه به ‌ویژه خودرو ها از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند. در بعضی از خانواده ‌ها به عنوان سرمایه اصلی مبدل شده ‌اند. بنابراین سالم ماندن بدنه و رنگ خودرو ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سایبان خودرو به‌ عنوان یک محافظ عمل می ‌کند و در برابر ریختن هرگونه مواد آلوده ‌کننده نظیر فضولات پرندگان و یا شاخ ‌و برگ درختان روی خودرو جلوگیری می‌ نماید.
همچنین تابش شدید نور خورشید می ‌تواند سبب رنگ ‌پریدگی و پوسیدگی بدنه و تجهیزات داخلی خودرو ها گردد. با نصب سایبان پارکینگ می ‌توانیم از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم. علاوه ‌بر آن نصب سایبان خودرو مزایای دیگری نیز به‌ همراه دارد:

· حفظ سلامت خودرو در برابر عوامل گوناگون

· جلوگیری از گرمای شدید فضای داخلی خودرو ها در فصول گرم سال و جلوگیری از سرمای شدید در فصل سرد سال

· حفظ پاکیزگی خودرو در برابر عوامل مختلف

· جلوگیری از به سرقت رفتن تجهیزات و وسایل خودرو
از دیگر امتیازات نصب سایبان خودرو می ‌باشد.

قیمت سایبان خودرو به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد؟

نمی ‌توان قیمت ثابتی را برای سایبان پارکینگ در نظر گرفت. عوامل مختلفی می‌تواند در قیمت سایبان خودرو مؤثر باشد. نظیر :

1. نوع طراحی سایبان

2. ثابت یا متحرک بودن آن

3. ابعاد و اندازه سایبان خودرو

آیا استفاده از سایبان خودرو ضروری است؟ 

• سایبان ثابت برای خودرو

یکی از انواع سایبان خودرو، سایبان ‌های ثابت هستند که همان‌ طور که از نام آن ها مشخص است، قابلیت جا به جایی ندارند و به‌ طور دائمی در محل نصب می‌ گردند. این سایبان ‌ها در فضاهای مختلف اداری و شخصی همواره مورد توجه افراد قرار گرفته‌ اند.
سایبان خودرو به شکل ثابت از دوام و مقاومت بسیار بالایی نسبت ‌به سایر سایبان ‌ها برخوردار است. این سایبان ها دچار تغییر حالت و تغییر شکل نمی ‌شوند و برای افراد صرفه اقتصادی نیز به‌ همراه دارند.


• سایبان متحرک برای خودرو

سایبان متحرک به ‌صورت برقی و دستی امروزه تولید و در بازار عرضه می‌ گردد. سایبان‌ های برقی امکان کنترل از راه دور را نیز دارد. قابلیت باز و بسته شدن و تنظیم شیب از ویژگی‌ های این سایبان‌ ها است. قیمت سایبان خودرو برقی نسبت به سایر سایبان ها بیشتر می باشد.


• ابعاد و اندازه سایبان

همان ‌طور که پیش‌ از این اشاره شد یکی از عوامل مؤثر بر قیمت سایبان خودرو ابعاد و متراژ آن می ‌باشد. بدیهی است که سایبان هایی که برای فضا های بزرگ ‌تر طراحی می‌ شوند، از قیمت بیشتری برخوردار باشند زیرا در ساخت آن ‌ها از متریال‌ های بیشتری استفاده شده ‌است.
سایبان‌ ها برای محیط‌ های کوچک نیز قابل نصب هستند. به ‌عنوان مثال سایبان هایی که به شکل بدون پایه و ستون ساخته می ‌شوند و فضای بسیار کمی را اشغال می‌ کنند، برای فضا هایی با متراژ کم گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌ شوند.


• کیفیت متریال ‌های مورد استفاده در سایبان

از دیگر عوامل مؤثر در قیمت سایبان خودرو که پیش ‌از این به آن اشاره داشتیم، کیفیت سازه و پوشش سایبان است. سایبان خودرو می‌ بایست از پوشش و سازه‌ ای با کیفیت تهیه و تولید شود تا در طولانی ‌مدت دچار آسیب نگردد و سبب بروز خطرات جانی و مالی برای افراد نشود.

برای ساخت سازه‌ی خودرو از چه متریال هایی استفاده می کنیم؟

برای اجرای سازه و اسکلت سایبان پارکینگ از پروفیل‌ ها یا ورق‌ های آهنی استفاده می شود. ورق های فلزی مقاوم با ابعاد طراحی ‌شده، برش داده می ‌شوند و با انجام عملیات جوشکاری در محل متصل می‌گردند. پروفیل‌ ها مطابق با نقشه ‌هایی که پیش ‌از این طراحی ‌شده و با انجام عملیاتی نظیر نورد متصل می ‌شوند. سازه سایبان ‌هایی که از پروفیل ساخته شده ‌اند از زیبایی بیشتری نسبت‌ به نمونه ‌های دیگر برخوردار هستند.

آیا استفاده از سایبان خودرو ضروری است؟ 

انتخاب پوشش سایبان خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟ از کدام پوشش برای سایبان خودرو ارزان ‌قیمت استفاده کنیم؟

· ساخت پوشش سایبان ‌ها از متریال‌ های مختلف نظیر

· ورق‌ های یو پی ‌وی سی

· گالوانیزه

· پلی کربنات‌ ها

· نواع پارچه ‌ها
و یا دیگر محصولات ساخته می ‌شود. هر یک از این متریال ها دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند.
انتخاب نوع پوشش مناسب برای سایبان پارکینگ به عوامل مختلفی نظیر آب ‌و هوای منطقه بستگی دارد. بهتر است هنگام انتخاب پوشش مناسب برای سایبان پارکینگ به شرایط جوی و اقلیمی منطقه توجه داشته‌ باشیم تا سایبانی سازگار با این شرایط را انتخاب کنیم. در ادامه به بررسی یکی از محبوب ‌ترین و مرغوب ‌ترین پوشش ‌ها برای سایبان پارکینگ خودرو می‌ پردازیم.

ورق‌ های یو پی ‌وی سی

ورق‌ های یو پی ‌وی سی از رایج ‌ترین پوشش ‌ها برای ساخت سایبان خودرو هستند. این پوشش ‌ها در اقلیم‌ های مختلف کشور قابل ‌استفاده بوده و دچار آسیب نمی ‌شوند. در صورتی که قصد خرید و نصب سایبان پارکینگ را دارید، توصیه ی ما به شما استفاده از پوشش های یو پی وی سی می باشد.
قیمت سایبان خودرو تولید شده با این پوشش پلیمری، بسیار مناسب و مقرون به صرفه نیز هست. از ویژگی‌ های اصلی ورق‌ های یو پی ‌وی سی می ‌توانیم به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

1. استحکام و مقاومت بسیار بالا در برابر وزش باد های شدید

2. مقاومت در برابر تابش نور خورشید و بازتاب آن به بخش بیرونی سایبان

3. تحمل بسیار بالای پوشش در برابر وزن زیاد

4. انعطاف ‌پذیری

5. وزن سبک

6. ضریب انبساط و انقباض کم

شرکت سایه سازان کوروش

یکی از مراکز تولید کننده انواع سایبان ‌ها در کشور مجموعه سایه سازان کوروش است. این مجموعه معتبر طی سال‌ ها اقدام به تولید انواع سایبان ‌های کاربردی به ‌ویژه سایبان خودرو کرده ‌است. سایبان ها در کوتاه ترین زمان ممکن در محل نصب می شوند.
سایبان هایی این مجموعه از مرغوب ‌ترین متریال ها ساخته و نصب می ‌شوند. طراحی و تولید سایبان ‌های تولید شده در این مجموعه توسط متخصصین و مهندسین کشور صورت می‌ گیرد. برای مشاهده ‌ی نمونه سایبان خودرو و دیگر سایبان‌ های تولید شده می ‌توانید به سایت سایه سازان کوروش مراجعه کنید. علاوه‌ بر آن جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره پیش ‌از خرید می ‌توانید از طریق شماره زیر با مشاورین مجموعه سایه سازان کوروش در تماس باشید.

تلفن تماس: 09123793120

پاره ای از پروژه های سایه سازان کوروش: سایبان پارکینگ اداره محیط زیست تهران، سایبان خودرو دانشگاه دارو سازی خرم آباد، سایبان اورژانس بیمارستان امام رضا تبریز، سوله سبک و سایبان کارخانه مولفیکس، سایبان خودرو انرژی اتمی قم ، سایبان بارانداز کارخانه مواد غذایی بیژن و ....

کد خبر 1678218

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =