کشف ۱۷۱۷ کیلوگرم موادمخدر در چهارمحال وبختیاری

ایرنا نوشت : فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: امسال با اجرای طرح‌های مختلف از سوی پلیس یک هزار و ۷۱۷ کیلوگرم مواد مخدر در سطح استان کشف شد و ۳۰۰ معتاد متجاهر در غالب اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر دستگیر شدند.

سردار منوچهر امان‌اللهی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختیاری در سالن اجتماعات استانداری افزود: در نیمه نخست سال‌جاری مجموع کشفیات مواد مخدر استان یک هزار و ۷۱۷ کیلوگرم بود که از میزان یک هزار و ۷۰۰ کیلوگرم آن تریاک، ۶ کیلوگرم شیشه و هروئین و مابقی سایر مواد مخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی است.

وی افزود: در این مدت جمع دستگیری‌های مرتبط با توزیع مواد مخدر در سطح استان ۹۶۳ نفر بود که ۵۶۴ مورد خرده فروش مواد مخدر است.

امان‌اللهی ادامه داد: ۳۰۰ معتاد در غالب اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر از ابتدای سال‌جاری در سطح استان دستگیر و جمع‌آوری شدند و از آغاز اجرای این طرح که از دی‌ماه سال گذشته آغاز شد تاکنون در مجموع ۴۶۰ نفر از معتادان در سطح استان جمع‌آوری شدند.

فرمانده انتظامی استان یادآور شد: اقدامات نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری در راستای مبارزه با مواد مخدر، این استان را به استانی پرخطر برای قاچاقچیان مواد مخدر تبدیل کرده است و باندهای بزرگ مواد مخدر از ورود به این استان اجتناب می‌کنند و از این رو قیمت مواد مخدر در ماه‌های اخیر رشد چشمگیری در استان داشته است.

وی تصریح کرد: موافقت نیروی انتظامی برای ایجاد مرکز گشت و بازرسی مواد مخدر در منطقه "کُردشامی" شهرستان بروجن اخذ شده است و در صورت رفع مشکل مالکیت زمین در آن منطقه، این مرکز با ۶ میلیارد تومان اعتبارات ملی و سه میلیارد تومان اعتبارات استانی احداث خواهد شد.

استان چهارمحال و بختیاری حدود یک میلیون نفر جمعیت دارد و بر اساس آمار غیر رسمی، جمعیت معتادان این استان دستِ کم ۳۰ هزار نفر است که ۱۰ درصد از آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

48

کد خبر 1678530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =