حضور نکونام در تیم ملی رسما منتفی شد

ورزش سه نوشت: جواد نکونام در نشست خبری پیش از بازی با مس کرمان، به صورت رسمی از ادامه حضور در فولاد خبر داد.

پس از بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت تیم ملی ایران یکی از ابهامات موجود، انتخاب یک دستیار ایرانی برای سرمربی پرتغالی بود. در ابتدا چنین عنوان شد که جواد نکونام به عنوان مربی روی نیمکت تیم ملی خواهد نشست که این مسئله با مخالفت فولاد ها همراه شد.

در پایان نشست خبری پیش از بازی با مس، نکونام درباره احتمال حضور در تیم ملی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد و به صورت رسمی اعلام کرد که در خدمت فولاد خواهد بود تا بدین صورت پروژه حضور این مربی موفق در کادرفنی تیم ملی بسته شود.

نکونام در ابتدای صحبت‌هایش و درخصوص پیشنهاد حضور در تیم ملی گفت: «دوست دارم از شخص کارلوس کی روش تشکر کنم. وقتی یک مربی بزرگ از شما تعریف و تمجید می کند و حتی شما را به عنوان دستیارش انتخاب می کند، در فوتبال دنیا اعتبار محسوب می شود.»
او اظهار داشت: «همیشه گفته ام و باز هم تکرار می کنم، برای هر مربی که عاشق آموزش و یادگیری باشد، کنار مربیان بزرگ دنیا کار کردن، مانند یک دانشگاه است. من واقعا از این موضوع خوشحالم، از ایشان تشکر می کنم و امیدوارم در تیم ملی بهترین نتایج را بگیرند و بهترین موفقیت ها را کسب کنند که فکر می کنم عموم جامعه از شرایط فعلی تیم ملی رضایت دارند.»


نکونام ادامه داد: «نکته دوم فدراسیون فوتبال است. آقایان تاج و نبی که در رأس کار هستند، به من لطف داشتند و قصد دارند برای آینده برنامه ریزی کنند و صحبت هایی را انجام داده اند. ولی حرف من، یک جمله است؛ من تحت قرارداد فولاد هستم. به باشگاهی که به من کمک کرده رشد کنم، عرق دارم.»

او اظهار داشت: «دوست دارم پاسخ خوبی به شرایطی که فولاد خوزستان برایم فراهم کرده، بدهم. سالهاست در این باشگاه کار می کنم. ابتدا و وسط فصل پیشنهاداتی بود و اکنون نیز که پیشنهاداتی مطرح شده، دوست ندارم خدایی نکرده حتی یک هوادار فولاد خوزستان ناراحت شود. چون در سالهای گذشته، خاطرات خوبی داشتیم و شرایط خوبی را برای همدیگر رقم زدیم. اکنون نیز تصمیم گیرنده باشگاه فولاد است و دوست دارم باشگاه فولاد به بزرگی اش ادامه دهد.»

حضور نکونام در تیم ملی رسما منتفی شد

سرمربی فولاد در پاسخ به این سوال که با وجود علاقه هواداران به او، اگر پیشنهاد حضور در تیم ملی مطرح شود، پاسخ قطعی او بله خواهد بود یا خیر، گفت: «من در ابتدای صحبت هایم گفتم. همانطور که سال گذشته قرارداد ۲ ساله ای را امضا کردم، اکنون تحت قرارداد باشگاه فولاد خوزستان هستم. در اول فصل و با وجود اینکه می توانستم جدا شوم، ماندم.»

او اظهار داشت: «خودم را مدیون هواداران می دانم. شاید روزهای اولی که آمده بودم، برای هواداران سخت بود. ولی الان با هواداران ارتباطی دارم که واقعا از هم جدا شدنی نیست. آنها همیشه به من لطف داشته اند. به هر جای این استان و بین مردم که می رویم، همه به ما لطف دارند. من نمی توانم این را با هیچ چیزی عوض کنم.»

نکونام در پایان گفت: «این نکته ای است که همیشه در قلب و ذهن من خواهد ماند. باز هم می گویم، حتی اگر یک هوادار فولاد از رفتار من، از کار من و اتفاقاتی که رخ خواهد داد، ناراحت شود، عذاب وجدان می گیرم. چون هواداران در این چند سال برای من سنگ تمام گذاشته اند و اکنون نیز باشگاه فولاد رسما اعلام کرده است مخالف است و هیچ صحبت دیگری در ادامه نیست.»

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

کد خبر 1679023

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =