مهر نوشت:

مرد کلاهبرداری که خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی و ازشهروندان کلاهبرداری می کرد شناسایی و دستگیر شد.

چندی قبل مرد جوانی با مراجعه به ماموران پلیس آگاهی ساری راز کلاهبرداری زندانی ناشناس را فاش کرد. این مرد در شکایتش به کارآگاهان پلیس گفت: هفته قبل مردی جوان با شماره ای ناشناس تماس گرفت و خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی کرد. او مدعی بود که می تواند مشکلاتم را رفع کرده و وامی در اختیارم قرار دهد. ابتدا به موضوع مشکوک بودم اما او توانست با چرب زبانی اعتماد مرا جلب کند.

مرد جوان پس از مدتی از من خواست حسابی بازکرده و مقداری پول نیز برای انجام امور اداری وام به حساب او واریز کنم. وقتی پول را به حساب کارمند ریاست جمهوری واریز کردم منتظر ماندم تا با من تماس بگیرد. پس از گذشت دو هفته وقتی هیچ خبری از مرد جوان نشد مطمئن شدم او کلاهبردار است و حال از او شکایت دارم.

ماموران پلیس آگاهی در گام نخست با بررسی شماره مرد ناشناس متوجه شدند کلاهبردار حرفه ای از درون زندان ساری با مالباخته تماس می گیرد. کاراگاهان پلیس آگاهی در گام بعدی متهم را درون زندان شناسایی و به پایگاه پلیس منتقل کردند.

جوان 26 ساله در بازجوییها ضمن اعتراف به کلاهبرداری مدعی شد: از درون زندان با سوژه های خود تماس می گرفتم و خود را کارمند نهاد ریاست جمهوری معرفی می کردم. وقتی اعتماد آنها جلب می شد در یک فرصت مناسب و به بهانه های مختلف از آنها کلاهبرداری می کردم.

گفتنی است متهم با قرار قانونی بار دیگر به زندان بازگشت.

/5656

کد خبر 167932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =