برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل زیستی در خرم آباد

رزمایش پدافند غیر عامل زیستی با رویکرد شناسایی تهدیدهای زیست محیطی در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد (کلدر) برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، رزمایش پدافند غیر عامل زیستی با موضوع رویکرد شناسایی تهدیدهای زیست محیطی با تأکید بر تهدید پلاستیکها در طبیعت، در حاشیه روستای قلعه سنگی واقع در منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

امیر ساکت مسئول پدافند غیرعامل اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: زرمایش پدافند غیرعامل زیستی توسط اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان با رویکرد شناسایی تهدیدهای زیست محیطی با تأکید بر تهدید پلاستیکها در طبیعت در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد ( کلدر ) با جلب مشارکتهای مردمی برگزار گردید.

وی افزود: در حقیقت شناسایی تهدیدهای زیستی و مقابله با آنها جهت کاهش اثرات زیانبار آنها و جلوگیری از بحرانزایی این تهدیدها می باشد. هر چقدر شناسایی تهدیدهای زیستی دقیق تر و کاملتر باشد مسلماً مدیریت و کنترل آنها آسانتر و کم هزینه تر است.

ساکت با اشاره این موضوع که مساله پدافند غیر عامل زیستی به عنوان بستر لازم جهت توسعه محیط زیست کشور باید مورد توجه قرار گیرد اظهار داشت: از آنجایی که پلاستیکها تهدیدی جدی در عرصه های طبیعی می باشد و خطرات فراوانی از قبیل آتش سوزی در مناطق و عرصه های طبیعی و یا مسدود سازی کانال ها و مجاری آبی و انباشته در پشت سدها و همچنین آلودگی مناظر طبیعی را به همراه دارند و یا به دلیل مصرف آنها توسط حیات وحش گرسنه موجب تلفات در حیات وحش می کردند میتواند هزینه زیادی را برای مدیریت محیط زیست ایجاد نمایند لذا مدیریت صحیح این نوع پسماندهای و جلوگیری از رهاسازی آنها در طبیعت نقش سازنده ای در حفاظت و صیانت از محیط زیست دارد.

در پایان این مراسم از شرکت کنندگان فعال در این رزمایش تقدیر بعمل آمد و هدایای به رسم یادبود به آنها اهدا شد.

48

کد خبر 1679954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =